12-letnia Nikola jest poważnie chora. Ma jedno marzenie

12-letnia Nikola z miejscowości Chojnowo pow. elbląski choruje na padaczkę i wodogłowie. Dziewczynka marzy o placu zabaw, dzięki któremu będzie mogła ćwiczyć. Pomóżmy proszę jej go zdobyć.

Uśmiech chorego dziecka jest bezcenny, ale w tym przypadku jest określona potrzebna kwota. Każda złotówka przybliża nas do celu.

Link do zbiórki: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/703

Nikola to prawdziwa wojowniczka. W 6. miesiącu ciąży jej mama dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej. Niestety, szczęście nie trwało długo. Z dwojga dzieci przeżyć udało się tylko Nikoli. Dziewczynka urodziła się z 11 palcami, więc już zaraz po urodzeniu musiała przejść swoją pierwszą operację.

Od samego początku u Nikoli pojawiały się symptomy, które niepokoiły jej mamę – dziewczynka mdlała i robiła się sina. Okazało się, że wodogłowie, z którym urodziła się Nikola, pogłębia się. Dziewczynka zmaga się również z padaczką, a pierwsze ataki miała już w 3. miesiącu życia. Niestety, Nikola przez wiele lat była nieprawidłowo leczona, w wyniku czego jej padaczka stała się lekooporna. Na tę chwilę przyjmuje leki, które zmniejszają napady i uspakajają ją, ale mimo wszystko dziewczynka doświadcza ataków codziennie rano i w nocy.

Nikola boryka się również z lewostronnym skrzywieniem kręgosłupa, które znacznie ogranicza jej sprawność fizyczną. Dziewczynka potrzebuje wkładek rehabilitacyjnych, a w ostateczności specjalnego pasa, który w jej stanie będzie wymagany.

Nikola jest pod opieką wielu specjalistów, pracuje nad swoją komunikacją razem z logopedą i uczęszcza też do psychiatry. Nasza Podopieczna ma również wadę wzroku i upośledzenie umysłowe, często zapomina, o czym rozmawiała z mamą i niestety ten stan się pogłębia.

Nikola bardzo lubi malować i bawić się na świeżym powietrzu. Marzy o własnym placu zabaw z drewnianą huśtawką, dzięki któremu mogłaby się świetnie bawić i poprawić swoją sprawność fizyczną.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register