15 lat więzienia dla morderczyni dzieci!

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu wydany w sprawie Lucyny D. skazanej za zabójstwo dzieci. Obrońca chciał niższej kary – informuje Radio Olsztyn.

Przyczyną śmierci dzieci było gwałtowne uduszenie. Zwłoki dzieci kobieta trzymała w zamrażalce. Lucyna D. trzykrotnie była skazywana za zabójstwo swoich nowo narodzonych dzieci.

Pierwszy proces toczył się w Elblągu od maja do września 2014 roku. Kobieta została wówczas skazana na 25 lat więzienia. Wyrok zaskarżył jej obrońca, a gdański Sąd Apelacyjny uchylił go i nakazał ponowne przeprowadzenie procesu. Drugi proces ruszył w grudniu 2015 roku.

Ponownie sąd w Elblągu uznał, że kobieta jest winna zabójstwa. Tym razem jednak skazał ją na 15 lat więzienia. Od tego wyroku także odwołała się obrona. Sprawa po raz trzeci wróciła do elbląskiego sądu w grudniu zeszłego roku. Ten znowu skazał Lucynę D. na 15 lat więzienia.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku rozpoznawał sprawę mieszkanki Lubawy i utrzymał w mocy wyrok wydany przez elbląski Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny. O warunkowe zwolnienie kobieta będzie się mogła ubiegać po 12 latach pobytu w więzieniu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register