Okradał mieszkania. Złapany udawał niewidomego

Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek prokuratora i policjantów aresztował na trzy miesiące 64-latka, który jest podejrzany o okradanie elblążan w ich mieszkaniach. Wyjątkowo uciążliwy sprawca został zatrzymany przez kryminalnych na terenie miasta. Śledczy ustalili, że areszt będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, gdyż zatrzymany nie miał zamiaru skończyć z tym procederem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

64-latek, który miał wyjątkowo dużą wadę wzroku i nosił odpowiednio do niej charakterystyczne okulary, wykorzystywał swoją ułomność w sytuacjach, kiedy był przyłapywany w mieszkaniach przez swoje niedoszłe ofiary. Wówczas tłumaczył się, że zabłądził jak szukał Kowalskiego, Jankowskiego czy Malinowskiego.

W ten sposób udawało mu się uniknąć obywatelskich zatrzymań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu dzięki pracy kryminalnych.

Funkcjonariusze udowodnili mu 5 kradzieży mieszkaniowych. W każdym przypadku wykorzystywał metodę „na klamkę”. Wchodził do otwartych mieszkań i kradł wszystko to, co wpadło mu w ręce. Działał na terenie całego miasta, m.in. na ulicach: Lotniczej, Kosynierów Gdyńskich i Polnej w Elblągu. Kradł portfele, biżuterię, zegarki i telefony. Był na tyle zuchwały, że w jednym przypadku okradł jedna z placówek pomocowych. Ze świetlicy wyniósł telewizor, który spieniężył w lombardzie. 

Na wniosek śledczych sąd zadecydował o jego areszcie. 64-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu. Grozi mu kara 5 lat więzienia. Wcześniej był już karany za podobne czyny. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

1 komentarz

 • Zbyszek Reply

  6 grudnia 2019 at 22:10

  Już nie dodajmy tym policjantom kryminalnym.
  Ten szmaciarz sam przyszedł na komendę policji na tysiąclecia z torbami spakowany aby przezimować :/
  Byłem świadkiem.
  Wystarczyło by tylko mu połamać nadgarstki, palce u rąk.
  By mu się odechciało takich imprez.
  Dla niego taki areszt to zbawienie.
  eehhhh …. takie prawo :/

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register