Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
27.06.2014 13:02 | gr. | 16 komentarzy

Apeluję do członków spółdzielni Zakrzewo! Dziękuję dziennikarzom za walkę o prawdę!

Są takie chwile gdy człowiek jest dumny z tego co robi. Ale o wiele ważniejsze są te, gdy człowiek jest dumny z tego co robią inni. Wczoraj w SM "Zakrzewo" grupa Elbląskich dziennikarzy zrobiła coś z czego jestem dumny.

fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Nie jestem dumny z szarpaniny jaka tam zaszła. Nie jestem dumny z atmosfery jaka towarzyszyła sprawie, ale jestem dumny z tego że Panowie Redaktorzy wyegzekwowali ich podmiotowe prawo do relacjonowania tego co dotyczy tysięcy ich czytelników, a co dotąd miało być rozstrzygane za zamkniętymi drzwiami w gronie kilkunastu osób.

Pierwszym zadaniem dziennikarza jest pokazać prawdę. Dziennikarze z krajów za naszą wschodnią granicą, czasem za wykonywanie tego posłannictwa płacą siniakami - czasem nawet życiem. Pan Latkowski z urodzenia Elblążanin, pokazał że etos zawodu dziennikarza to nie tylko miałkie dyskusję przy kawie z zaprzyjaźnionymi politykami ale trudne decyzje, gdy w obronie Prawa gdy trzeba powiedzieć "Nie" i Prokuraturze.

Wczoraj dokładnie to samo powiedzieli dziennikarze w Elblągu. Komendant Miejski Policji Pan Marek Osik w trakcie posiedzenia Rady Miasta został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie poniedziałkowych zdarzeń w SM "Zakrzewo". Po kilkugodzinnym oczekiwaniu stwierdził, że Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej jest jawne i do czasu podjęcia przez ten organ uchwały o wyłączeniu jawności, dziennikarze mają prawo relacjonować jego przebieg.

W obronie tego prawa wczoraj stanęło kilku dziennikarzy. Są chwile gdy człowiek jest dumny że inni stają w obronie Prawa. Wczoraj jego wyegzekwowanie kosztowało parę szturchańców i pewnie kilka guzików.

Nie znam nawet nazwisk wszystkich interweniujących dziennikarzy, stąd nie wymienię żadnego. Nie znam też nazwisk wszystkich Pań i Panów (członków spółdzielni - przyp. red.), którzy w sprawie interweniowali stąd i ich nie wymienię. Z pewnością będzie na to czas.

Wszystkim im jednak dziękuję za to, że stanęli w obronie prawdy. Nie wiem kto ma w tym sporze rację - ale tego się dowiem. Nie wiem na ile zarzuty wobec Zarządu i Rady nadzorczej są słuszne, choć kilka z nich uważam za oczywiście uzasadnione. Wiem natomiast, że w Walnym Zgromadzeniu brało udział kilkadziesiąt osób - pewnie można je policzyć dość dokładnie. Widok tych ludzi jest dla mnie najbardziej szokującym wydarzeniem roku. Nigdy jeszcze tak niewielu nie decydowało o sprawach tak wielu.

Apeluję do członków Zakrzewa!

Demokracja ma swoje prawa, ale ich wykonanie odbywa się zawsze w miejscu, w którym głosujemy a nie w fotelu przed telewizorem. Terminy Walnego ustalone przez Zarząd Spółdzielni oczywiście dziwnym trafem pokrywają się z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej...

Pytanie zatem - do jakiej bramki gra Zarząd? Aby to ustalić dziś po raz kolejny stawię się w SM Zakrzewo. Panów Redaktorów proszę zaś o obecność i dziś, a do członków SM "Zakrzewo" apeluję by ci z nich, którzy dziś mogli brać udział w głosowaniu oddali głos za prawem do publicznego relacjonowania przebiegu Walnego Zgromadzenia przez prasę.

Młodzi mieszkańcy Zakrzewa. Do Was przede wszystkim kieruję ten Apel. Niech każdy z Was poprosi swoich rodziców o obecność podczas dzisiejszego (27 czerwca 2014) Walnego Zgromadzenia Członków SM Zakrzewo, które odbędzie się w siedzibie spółdzielni o godzinie 17. Przyjdzcie z waszymi rodzicami na to zebranie i występujcie w roli ekspertów. Zgodnie ze statutem każdy członek może wybrać sobie dowolnego eksperta i wejść z nim na Walne.

Bez waszych głosów znów kilkanaście osób zamknie usta prasie, korzystając z waszego zniechęcenia i waszego braku aktywności. Pilnowanie własnego portfela, to też udział w Walnym Zgromadzeniu. Bez was ani za was nikt nic nie zrobi. To wy stanowicie o tym co ma się dziać w tym mieście i w tej spółdzielni, a pozbawić was tego prawa najskuteczniej może wasze własne lenistwo.

Mariusz Lewandowski - Twierdza Elbląg

Zobacz co działo się w Zakrzewie w czwartek 26 czerwca: "Zaatakowano dziennikarzy, doszło do rękoczynów! Interweniowała policja."

Miejsce wydarzenia:
TOP FAKTY