Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.07.2014 10:18 | jacek. | 0 komentarzy

Policyjne podsumowanie weekendu

Pomimo dużego zaangażowania funkcjonariuszy w organizację elbląskiego festynu z okazji święta policji w miniony weekend służba jak zwykle pełniona była bardzo aktywnie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Był to pracowity okres dla naszych policjantów. Zrealizowano 271 interwencji, wylegitymowano 792 osoby, skontrolowano 188 pojazdów i sprawdzono 50 telefonów komórkowych. Zatrzymano 1 osobę poszukiwaną listem gończym. Dodatkowo policjanci przewieźli 41 osób nietrzeźwych do pogotowia socjalnego, a 1 osobę nietrzeźwą przewieziono do miejsca zamieszkania. Przez weekend doszło do 4 wypadków drogowych, a na drogach naszego powiatu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich był 61-letni Henryk L zam. Elbląg, który w minioną sobotę w Jagodnie kierował seatem ibiza  mając prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna spowodował kolizję z rowerzystą. Teraz niefrasobliwemu kierowcy może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Następny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w gminie Pasłęk. Kierował on motorowerem mając  prawie 2 promile alkoholu. W czasie jazdy Jarosław K zjechał z drogi na lewe pobocze, uderzył w przydrożne drzewo, po czym zjechał do rowu. Doznał on jedynie niewielkich otarć. Co więcej 19-latek nie posiadał prawa jazdy. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie jednośladu w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 1 roku pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu
TOP FAKTY