Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.07.2014 11:28 | jacek. | 0 komentarzy

Policyjne świętowanie z Elblążanami

Z okazji Święta Policji, w minioną niedzielę na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu  odbył się festyn dla mieszkańców Elbląga. Wśród atrakcji było wiele konkursów i pokazów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wczorajsze świętowanie stróżów prawa rozpoczęło się uroczystą mszą św. w Katedrze św. Mikołaja. Mszę poprowadził Kapelan elbląskich policjantów Ksiądz Waldemar Maliszewski. Po mszy na cmentarzu przy ul. Agrykola policjanci wspólnie z Marią Sadłowska (córką zamordowanego w Katyniu policjanta) oddali cześć i złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim i tablicą upamiętniającą pomordowanych i poległych policjantów.

Ta sama delegacja złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą zmarłego tragicznie w Katyniu policjanta Józefa Franczuka, znajdującą się przy Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Grottgera w Elblągu, gdzie poległy funkcjonariusz ma swój Dąb Pamięci.

Zaraz po tym rozpoczęło się policyjne świętowanie z Elblążanami.  Funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, między innymi w ramach akcji „Elbląg Czyta Dzieciom”, w ratuszu staromiejskim policjanci czytali dzieciom zagadki kryminalne. Największą atrakcją dla Elblążan był jednak festyn zorganizowany na Bulwarze Zygmunta Augusta. Wydział elbląskiej drogówki umożliwił mieszkańcom obejrzenie radiowozów, a także sprzętu do pomiaru prędkości.

Był pokaz sprzętu techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem. Elblążanie mogli zobaczyć także sprzęt Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej. Chętnych nie brakowało również do odbicia swoich linii papilarnych oraz do zrobienia pamiątkowego zdjęcia na zabytkowym krześle  sygnalitycznym. Każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość w symulatorze zderzeń samochodem. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszył się pokaz tresury psów służbowych oraz pokaz replik broni snajperskiej.


Przypominamy, Komenda Miejska Policji w Elblągu została utworzona w miejsce Komendy Rejonowej z dniem 01.01.1999r., kiedy to w Polsce miały miejsce przemiany organizacyjne. W tym roku elbląscy stróże prawa obchodzą 15-lecie.

Jakub Sawicki
KMP Elbląg
TOP FAKTY