Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.02.2015 13:30 | gr. | 3 komentarze
Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 16:17

Ostatnia droga byłego burmistrza Braniewa. Pogrzeb Henryka Mrozińskiego (fotorelacja)

Niemal trzy godziny trwały uroczystości pogrzebowe byłego burmistrza Braniewa Henryka Mrozińskiego. Tysiące mieszkańców, liczne delegacje polityków, żegnały polityka, który 8 lutego 2015 roku odebrał sobie życie. Fotorelacja naszych reporterów w elblag24.

fot. elblag24

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.
Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 16:17

Posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz państwowych, władze miasta Braniewa, Elbląga, Olsztyna, Fromborka i wielu innych miejscowości, a także tłumy mieszkańców przybyły do bazyliki, aby pożegnać polityka, którego śmierć była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem.

Po zakończonej Mszy św. podczas, której wystawiona była trumna z ciałem Henryka Mrozińskiego, zaproszeni goście - politycy Warmii i Mazur w przemówieniach żegnali przyjaciela, który "zmienił oblicze Braniewa". W ostrych słowach krytykowali tych, którzy toczyli z byłym burmistrzem "nieuczciwą walkę polityczną". "Kłamstwa są zawsze głośne, a prawda cicha. Te kłamstwa przeciwników politycznych doprowadziły nas do miejsca, w którym się znajdujemy. (...) Liczne niesłuszne oskarżania Henryka zakończyły się tragedią. (...) - mogliśmy usłyszeć z ust polityków, którzy przemawiali.

Przypomnijmy: ciało byłego burmistrza Braniewa znaleziono w niedzielę (8 lutego 2015 roku) po południu w jego własnym domu. Henryk Mroziński powiesił się w kotłowni. Samorządowiec nie zostawił żadnego listu pożegnalnego. Nie wiadomo także, czy kogoś informował o zamiarze targnięcia się na własne życie.

O znalezieniu zwłok zawiadomiła rodzina zmarłego. Prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie z urzędu. — Wstępne ustalenia pozwalają nam przyjąć, że doszło do zamachu samobójczego — mówi prokurator dziennikarzom serwisu portalbraniewo.pl Kobiela. — Jutro, 10 lutego, w zakładzie medycyny sądowej w Elblągu wykonana zostanie sekcja zwłok.

Msza św. za duszę zmarłego rozpoczęła się w braniewskiej bazylice dziś 12 lutego (czwartek) o godz. 13.00. Po uroczystościach w kościele, ciało Henryka Mrozińskiego zostało złożone do grobu na cmentarzu przy ulicy Morskiej w Braniewie.

Henryk Mroziński pozostawił żonę, dwóch synów i dwóch wnuków. Miał 58 lat.

Fotorelację obejrzeć można po kliknięciu w zdjęcie poniżej lub TUTAJ.

#t=15

 

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 16:17TOP FAKTY