Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.02.2015 22:12 | MP/FE | 5 komentarzy

Ratownictwo medyczne w Elblągu na wysokim poziomie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakończył realizację projektu pod nazwą „Rozwój nowoczesnego systemu ratownictwa medycznego w oparciu o modernizację infrastruktury i rozbudowę systemów jednostek świadczących usługi medyczne oraz podniesienie jakości świadczeń medycznych w tym zakresie w regionie transgranicznym”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Projekt realizowany był w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja wspólnie ( symetrycznie) z Miejską Stacją Pogotowia w Kaliningradzie.

Dzięki pozyskanym środkom unijnym z projektu w naszym mieście całkowicie zmodernizowano stację Pogotowia Ratunkowego. Elbląscy ratownicy zyskali również nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu, jak przekonuje Michał Missan – szef Działu Ratownictwa Medycznego, w naszym mieście ratownictwo medyczne jest już na najwyższym poziomie.

Projekt był realizowany w latach 2013 – 2014. Całkowita wartość inwestycji to ponad 9 mln zł.

Co udało się zrealizować w ramach tego zadania?

Modernizacja bazy Działu Ratownictwa Medycznego przy ul. Orzeszkowej 6. Zakup 5 nowoczesnych ambulansów wraz z wyposażeniem. Zakup nowoczesnego systemu telemedycznego ( 9 defibrylatorów, serwer lokalny wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem). Zakup 7 urządzeń do automatycznego nieinwazyjnego masażu serca. Zakup i instalacja w nowych ambulansach systemu łączności cyfrowej ( powiadamianie o wyjeździe karetki, transmisja danych, lokalizacja zespołów wyjazdowych). Zakup oprogramowania oraz systemu: wspomagania decyzji, transmisja danych i lokalizacji karetek na potrzeby Działu Ratownictwa Medycznego. Zakup nowoczesnych fantomów przeznaczonych do nauki doskonalenia technik ratowniczych. Modernizacja sali konferencyjnej WSZ w Elblągu na potrzeby szkoleniowe – wyposażenie pomieszczenia w nowoczesny sprzęt audiowizualny i komputerowy. Przeprowadzenie cyklu wspólnych szkoleń dla lekarzy i ratowników medycznych z Elbląg i Kaliningradu.

– Realizacja założeń projektu pozwoliła w wymierny sposób podnieść możliwości i jakość usług świadczonych przez elbląskie ratownictwo medyczne. Jednostka DRM przy ul. Orzeszkowej 6 jest obecnie najbardziej nowoczesną w województwie warmińsko – mazurskim i jedną z najlepiej wyposażonych w kraju. Mamy nowoczesną bazę oraz pięć nowych ambulansów – mówił Michał Missan. – Teraz szybciej docieramy do pacjentów i sprawniej diagnozujemy od razu problemy kardiologiczne pacjentów.

Z realizacji projektu zadowolona jest również dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert.

– Nowoczesny sprzęt, wyremontowana baza Pogotowia Ratunkowego oraz wymiana doświadczeń z partnerami z Kaliningradu, to znakomity efekt tego projektu – mówiła Elżbieta Gelert. – Oczywiście jesteśmy otwarci na podobne tego typu inicjatywy.

Źródło: MP - Fakty.Elblag.pl


Ludzie:

Elżbieta Gelert

Elżbieta Gelert

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, 
Poseł na Sejm VII kadencji (PO)
TOP FAKTY