Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.03.2015 22:19 | Antoni/ Głos Ludu | 35 komentarzy

Arogancja i buta Jerzego Wilka psuje konwencję Andrzeja Dudy

Bardzo dobrze oceniana konwencja kandydata na urząd Prezydenta RP – Andrzeja Dudy w Elblągu została zniszczona przez karygodne wprost zachowanie Jerzego Wilka, byłego prezydenta miasta i obecnie przewodniczącego Rady Miasta Elbląga. Zachowanie Jego żony również wymaga odpowiedniego komentarza.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Na takie zachowanie Jerzego Wilka i Jego żony zwrócił nam uwagę mieszkaniec Elbląga, który był obecny na konwencji Andrzeja Dudy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Polski.

- Sama konwencja, jak i wystąpienie kandydata było znakomite. Zostało poruszonych wiele ważnych spraw, które trapią Polaków. Jednak to, co nastąpiło później, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Niestety, były prezydent miasta Jerzy Wilk i Jego żona zachowali się po prostu po chamsku, kiedy pytanie postanowił zadać jeden z mieszkańców Elbląga – mówi nasz Czytelnik. - Może to były przykre słowa dla Jerzego Wilka, ale powinien krytykę przyjąć z godnością godną polityka tego formatu. Niestety Pan Wilk zachował się po prostu bezczelnie. Trzeba mieć tupet, aby tak potraktować tego człowieka – mieszkańca Elbląga. Patrząc na całą sytuację powiem wprost, dobrze, że ten człowiek nie jest już prezydentem naszego miasta.

Co takiego stało się na konwencji Andrzeja Dudy w Elblągu? Otóż pojawił się tam młody człowiek, który postanowił skorzystać z możliwości zadawania pytań. Szarpany przez kilka osób przedostał się jednak do stołu, za którym siedział kandydat PiS na urząd Prezydenta Polski. Poprosił o mikrofon. Kiedy chciano go wywlec z sali, wstawił się za nim Andrzej Duda i pozwolił zabrać głos.

Elblążanin stoi spokojnie, grzecznie.  Wyraża żal w stosunku do podejścia Jerzego Wilka, kiedy ten był jeszcze prezydentem miasta. Mówi: - „kiedy byłem bez żadnej pomocy, po zdarzeniu losowym, przyszedłem do Pana z prośbą o pomoc, Pan kazał mi iść do bezdomnych...”

W tym momencie Jerzy Wilk, co widać na filmie, szydzi i kpi z tego człowieka. „Nie znam Pana”. Podobnie zachowuje się Jego żona, śmieje się, gestykuluje. Państwo Wilk, jak widać, mają po prostu dobrą zabawę z wystąpienia tego człowieka.

Po chwili kilka osób po prostu wywleka elblążanina z sali, aby nie psuł dobrego nastroju Jerzemu Wilkowi. Były prezydent miasta jednak jest nadal rozbawiony. Dostrzega na sali dziennikarza gazety fakty.elblag.pl Borysa Tuckiego, krzyczy więc: - Tucki, brawo! Sugerując jakoby za tym, co się przed chwilą wydarzyło stał dziennikarz.

- Po prostu jestem porażony zachowaniem Jerzego Wilka i Jego żony. Głosowałem zawsze na PiS, ale to zachowanie tzw. elity tej partii w Elblągu, skłania mnie niestety do gorzkiej refleksji, że Pan Wilk nie jest osobą godną zaufania mieszkańców miasta – mówi nasz Czytelnik.

Karygodne jest również zachowanie Teresy Wilk, która pracując w Urzędzie Miejskim, w Departamencie Społecznym, gdzie zajmuje się rozdziałem środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nie wykazała ani cienia empatii dla tego ubogiego elblążanina, który dramatycznie opowiadał swoją historię. Zamiast tego wyśmiewała tego człowieka.

Warto przypomnieć, że Jerzy Wilk nie po raz pierwszy tak traktuje elblążan w potrzebie. Wszyscy pamiętamy historię niepełnosprawnego, 32-letniego mężczyzny, który jeździ na wózku i mieszka wraz z rodziną w bardzo złych warunkach. Prezydent Wilk najpierw odesłał go do... developerów, a następnie, pod naciskiem mediów, zaproponował inne mieszkanie komunalne – zdewastowane, zagrzybione, do generalnego remontu.

Skargę na Jerzego Wilka do komisji rewizyjnej Rady Miasta Elbląga skierowała również elblążanka, która poczuła się źle potraktowana przez członka PiS-u. Kobieta była oburzona, że były prezydent Elbląga poinformował osoby trzecie o ich prywatnej rozmowie. Jerzy Wilk miał jej odpowiedzieć, że nie jest księdzem i nie obowiązuje go tajemnica spowiedzi.

Świetna konwencja Prawa i Sprawiedliwości i bardzo dobre wystąpienie Andrzeja Dudy w Elblągu psuje, jak łyżka dziegciu w beczce miodu, skandaliczne wprost zachowanie Jerzego Wilka i Jego żony. Zachowanie, które nie przysługuje politykowi, który jeszcze niedawno był prezydentem naszego miasta, ubiegał się ponownie o ten urząd, a obecnie przewodniczy Radzie Miasta. To skandal i tak to trzeba nazwać. Jerzy Wilk  kolejny raz pokazał swoją prawdziwą twarz, która niestety mocno psuje cały wizerunek Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu.


Ludzie:

Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Były Prezydent Elbląga (PiS) 2013 - 2014

Przewodniczący Rady Miasta Elbląg (PiS) 2014 - 2015

Poseł VIII kadencji (PiS) 2015 -

 
TOP FAKTY