Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
07.03.2015 14:30 | mp. | 3 komentarze
Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 13:06

Tesco w Elblągu nie powstanie. Sieć likwiduje sklepy

Na mapie handlowej naszego miasta istnieje wiele sklepów sieciowych. Wiele wskazywało na to, że również Tesco może być zainteresowane inwestycją w Elblągu. Mówiło się dużo o ewentualnym przejęciu przez inwestora hali Gildii Kupców Żuławskich. Jednak ostatnie informacje wskazują, że na budowę marketu Tesco w naszym mieście raczej nie ma co liczyć.

fot. materiały prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.
Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 13:06

Jak informuje Wirtualna Polska, Tesco rozważa wycofanie się z Europy Środkowej i sprzedaż swoich aktywów, podał słowacki dziennik „Sme”. Gazeta powołała się na anonimowego inwestora z Wielkiej Brytanii, który zna strategię zaciskania pasa prowadzoną przez Tesco. Według „Sme”, może chodzić o sieć sklepów na Słowacji, na Węgrzech, w Czechach i w Polsce.

Doniesień tych w żaden sposób nie chciał skomentować rzecznik prasowy brytyjskiej spółki, Matt Francis, do którego przed poniedziałkową publikacją dzwonił słowacki dziennik. Rzecznik polskiego oddziału Tesco nie odbierał telefonu. We wtorek zaś powiedział serwisowi portalspozywczy.pl, że nie zamierza komentować tego typu spekulacji.

Branżowi eksperci, z którymi się kontaktowaliśmy, nie chcą wyrokować, na ile realne są te doniesienia i kto mógłby ewentualnie kupić aktywa Tesco.

Choć Tesco nie komentuje doniesień o możliwości zamknięcia całego swojego biznesu w Europie Środkowej, to zamyka w naszym kraju pojedyncze sklepy. Z końcem lutego przestały działać cztery supermarkety tej sieci: w Bydgoszczy, Kudowie-Zdroju, Legionowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Do tej listy na przełomie marca i kwietnia dołączą jeszcze sklepy w Gniewie i Nowem. Jak tłumaczy spółka, decyzja o ich zamknięciu została podjęta, by „wzmocnić konkurencyjność”.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 13:06

Więcej w:
TOP FAKTY