Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.03.2015 00:51 | gr. | 0 komentarzy

Dzień Kobiet oczami 3-latków

Dziś Święto wszystkich Pań. Niech życzeniami od nas będzie film, w którym grupa 3-letnich przedszkolaków opowiada o 8 marca, o Dniu Kobiet...

fot. elblag24

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Grupa 3-latków z Przedszkola Wesołe Nutki w rozmowie przed kamerą opowiada o Dniu Kobiet. Mimo tak młodego wieku, wiedza dzieci jest spora. Dzieci wiedzą, że w tym dniu wszystkim paniom składamy życzenia i obdarowujemy je kwiatami. Co jeszcze mówią najmłodsi elblążanie o 8 marca? Rozmowa z przedszkolakami na temat dzisiejszego święta Pań, niech rozweseli każdą z Kobiet.

Z okazji dzisiejszego Święta, elblag24 życzy wszystkim Paniom słońca każdego dnia. Nie tylko tego za oknem, a także tego w sercu. Pogoda ducha jest przecież najważniejsza. Samych pięknych chwil i kochających mężczyzn wokół. Życzymy też aby każdy dzień był tak szczególny i wyjąrkowy jak 8 marca. 

Dzień kobiet - 8 marca

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 100 lat temu.

Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. W 1910 r. Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który miał służyć rozpowszechnianiu idei równości kobiet i mężczyzn oraz poszanowaniu praw kobiet (w tym wyborczych).

Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, mimo że nie wszędzie obchodzony jest 8 marca, np. w Tunezji Święto Kobiet obchodzone jest 13 sierpnia. W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.
TOP FAKTY