Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 20 lipca 2017

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
05.05.2016 09:00 | ram | 5 komentarzy

To bulwersuje. Na Zawodziu czas zatrzymał się w okresie PRL. Zobacz zdjęcia

Tak uważa nasza Czytelnik, który podczas jednego ze spacerów, wykonał zdjęcia osiedla Zawodzie. Obraz faktycznie poraża – rozwalone chodniki, popadające w ruinę budynki, śmieci i brud. Czy o tej dzielnicy zapomniały władze naszego miasta?

fot. nadesłane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Tak uważa nasza Czytelnik, który podczas jednego ze spacerów, wykonał zdjęcia osiedla Zawodzie. Obraz faktycznie poraża – rozwalone chodniki, popadające w ruinę budynki, śmieci i brud. Czy o tej dzielnicy zapomniały władze naszego miasta?

Temat Zawodzia poruszały chyba wszystkie lokalne media. Jednak od wielu lat nic tu się właściwie nie zmienia na lepsze. Mimo spotkań z władzami miasta i radnymi. Nasz Czytelnik, który wykonał podczas spaceru te zdjęcia, sprawę skwitował krótko: „Jak w latach 50-tych ubiegłego wieku, za czasów PRL”.

Czas tu się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu? Czym obecnie jest Zawodzie? Wioską obok miasta Elbląg?

Ulice dziurawe, chodniki krzywe. Oświetlenie wieczorem kiepskie. Większość domów mieszkalnych pamięta jeszcze przedwojenny Elbląg. Większość z nich domaga się remontów. Tymczasem Zawodzie traktowane jest, przez kolejne ekipy rządzące, jak piąte koło u wozu.

- Prezydent Grzegorz Nowaczyk u nas nie bywał. Raz z mieszkańcami spotkał się prezydent Wilk. Posłuchał, pokiwał głową, urzędnicy zapisali nasze problemy, obiecali pomóc. I tyle ich widzieliśmy. Żyjemy jak w mieście drugiej kategorii. Dobrze, że choć mosty postawili, to drogę do miasta nam skrócili – mówi 62-letnia Janina, mieszkanka Zawodzia.

Problemem tej dzielnicy zainteresował się w ubiegłym roku radny miejski Robert Turlej, który na sesji Rady Miasta zgłosił interpelację w tej sprawie.

- Podczas ostatniego dyżuru radnego przyszła do mnie mieszkanka dzielnicy Zawodzie i przedstawiła problem zanieczyszczenia terenu wzdłuż odnogi rzeki Elbląg przy ul. Grochowskiej. Podczas wizji lokalnej stwierdziłem znaczne zaśmiecenie terenu przy przystanku komunikacji miejskiej (brak śmietników, tablic z rozkładami jazdy) wzdłuż całego nabrzeża, a także wiele śmieci pływających w rzece – mówił na sesji radny Robert Turlej. - W związku z powyższym zwracam się z prośbą o podjęcie natychmiastowej interwencji mającej na celu usunięcie zaległych śmieci, a także postawienie pojemników na odpady zwłaszcza w obrębie dwóch przystanków przy ul. Orlej. Docelowo warto przygotować kompleksową rewitalizację tego terenu nad rzeką, który może stać się miłym miejscem wypoczynku mieszkańców tej dzielnicy.

Wszędobylskie śmieci to nie jedyny problem tej dzielnicy naszego miasta. Tu potrzeba konsultacji z mieszkańcami i stworzenia programu rewitalizacji Zawodzia.
TOP FAKTY