Zaloguj się | Rejestracja

Poniedziałek, 29 maja 2017

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
07.05.2016 08:00 | red. | 0 komentarzy

Święto 16 Batalionu Dowodzenia oraz „Festyn Mundurowy” w Elblągu

Dokładnie o godz. 11.00, rozpoczął się uroczysty apel pododdziałów, w której udział wzięli zaproszeni goście, rodziny, przyjaciele i sympatycy batalionu oraz żołnierze i pracownicy jednostki.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

6 maja, 16 batalion dowodzenia, wchodzący w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, obchodził swoje doroczne święto.

Dokładnie o godz. 11. 00, rozpoczął się uroczysty apel pododdziałów, w której udział wzięli zaproszeni goście, rodziny, przyjaciele i sympatycy batalionu oraz żołnierze i pracownicy jednostki. W trakcie uroczystości zostały odczytane okolicznościowe rozkazy, wręczone wyróżnienia oraz przekazane życzenia. Zastępca Szefa Sztabu 16 DZ ds. operacyjnych, płk Wojciech Jakiel oraz Dowódca 16 Batalionu Dowodzenia, ppłk Andrzej Duda dokonali wręczenia odznaczeń i medali państwowych, resortowych oraz wyróżnień. Część oficjalną uroczystych obchodów święta 16 batalionu zakończyła defilada pododdziałów.

Bezpośrednio po uroczystościach na placu, wszyscy uczestnicy udali się na teren Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego Łączności batalionu, gdzie o godz. 12. 00 nastąpiło uroczyste otwarcie piątego,  wspólnego „Festynu Mundurowego”.

Festyn uroczyście otworzył Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski w asyście przedstawicieli organizatorów – służb mundurowych Elbląga. Jako że w maju swoje święto obchodzi Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz 16 batalion dowodzenia, zrodził się pięć lat  temu pomysł zorganizowania wspólnego festynu dla mieszkańców Elbląga i regionu. Właśnie 6 maja po raz piąty odbył się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju „Festyn Mundurowy” – zorganizowany wspólnie przez 16 batalion dowodzenia, Państwową Straż Pożarną, Placówkę Straży Granicznej, Policję Państwową, Służby Celną oraz Więzienną – wszystkie służby  z Elbląga.

W bardzo bogatym programie mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych, które zadowoliły zarówno najmłodszych jak i dorosłych. Psy służbowe Straży Granicznej, Policji i Służby Więziennej zademonstrowały widzom stopień swojego wyszkolenia i działania. W programie festynu znalazły się także pokazy działania drużyny bojowej Straży Pożarnej  z rozwinięciem bojowym i zwalczaniem zagrożeń chemicznych, działanie grupy specjalnej Służby Więziennej, działanie patrolu saperskiego, działanie patrolu pieszego w ubezpieczeniu oraz ruchomy punkt kontrolny, udzielanie pierwszej pomocy, statyczne pokazy sprzętu       i wyposażenia wszystkich służb – i tak dalej, i tak dalej.

Piąty „Festyn Mundurowy” w Elblągu za nami, ale zarówno frekwencja uczestników jak i przekazywane „na gorąco” opinie świadczą, iż stał się on już stałym i lubianym punktem kalendarza elbląskich, corocznych imprez.

Tekst: mjr Zbigniew Tuszyński;

Foto: st. chor. Sławomir Tessar.

 
TOP FAKTY