Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 20 lipca 2017

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
07.05.2016 11:30 | ram. | 0 komentarzy

Poseł Wilk doniósł na przekop. Prokuratura zbada sprawę

Prokuratura w Gdańsku rozpoczęła postępowanie w sprawie domniemania niegospodarności przy planowaniu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Sprawę zgłosił elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk, który ma wątpliwości co do zmiany lokalizacji przekopu – informuje Radio Olsztyn.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jest też podejrzenie o plagiat przy aktualizacji dokumentów. Jego autorzy prawdopodobnie użyli opracowania innych naukowców. Chodzi o studium wykonalności, z 2008 roku, przygotowane między innymi przez dr Bogdana Sedlera i prof. Eugeniusza Dembickiego i dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej w Skowronkach.

Poseł Jerzy Wilk podkreśla, że nie chce aby wniosek do prokuratury zaszkodził inwestycji, ale – jego zdaniem – sprawę trzeba wyjaśnić, tak aby nie podnosić kosztów niegospodarności.

Zdaniem posła PiS przygotowane w 2008 roku studium wykonalności dotyczące przekopu w Skowronkach kosztowało 790 tysięcy złotych.

- Za opracowanie nowego z przekopem w Nowym Świecie zapłacono 5 milionów złotych – dodał Jerzy Wilk.

O tej sprawie szerzej pisaliśmy tu:

http://fakty.elblag.pl/posel-jerzy-wilk-donosi-do-prokuratury-na-przekop-przez-mierzeje-wislana/

Nasz komentarz:

Szkoda, że poseł Jerzy Wilk tak gorliwie nie tropi jednak afery ze sprzedażą stoczni rzecznej na rzecz podmiotu prywatnego, mimo iż prawo pierwokupu miał elbląski Port Morski. Port chciał z tej możliwości rozwoju skorzystać, ale potrzebował pomocy miasta. Ratusz jednak nie zdecydował się, o dziwo, na pomoc swojej miejskiej spółce w planach rozwojowych.

Natomiast za pomoc w przejęciu stoczni rzecznej przez prywatną spółkę WEKO dziękował później Jerzemu Wilkowi, Andrzej Kobylarz – ówcześnie związany właśnie z prywatnym nabywcą stoczni rzecznej. Czy poseł Jerzy Wilk tym tematem jednak się nie zajmuje, ponieważ być może sam był w to przejęcie na szkodę Portu Morskiego w Elblągu zamieszany? Na nasze pytania w tej sprawie do tej pory jednak nie odpowiedział.

Więcej o tej aferze tu:

http://fakty.elblag.pl/arkadiusz-zglinski-zaluje-ze-port-nie-ma-tej-stoczni/

 
TOP FAKTY