Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
17.05.2016 13:40 | red. | 8 komentarzy

Potrącenie chłopca na przejściu dla pieszych. Uwaga! Drastyczny film

Na jednej z ulic Elbląga doszło do potrącenia 12-letniego chłopca. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych, w warunkach dobrej widoczności. Policja publikuje nagranie zarejestrowane kamerą monitoringu miejskiego ku przestrodze kierowców.

fot. zdjęcie z monitoringu miejskiego

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do wypadku doszło w miniony piątek (13 maja) kilka minut po godzinie 19. Zdarzenie miało miejsce u zbiegu ulic Ogólnej z Broniewskiego. Na filmie widać jak kierowca citroena zatrzymuje się przed przejściem i przepuszcza chłopca, który porusza się na hulajnodze. Z prawej strony nadjeżdża audi a4, które potrąca dziecko. 12-latek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. 30-letni kierowca audi był trzeźwy. Jednak policjanci ustalili, że na swoim koncie miał liczne wykroczenia drogowe, które potwierdziły 22 aktywne punkty karne (głównie prędkość, wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” i niestosowanie się do sygnalizacji).

Prawo jazdy miał od 2004 roku a już w 2009 je stracił za przewinienia na drodze. Tłumaczył się rozkojarzeniem i hałasem w aucie. Widział zatrzymującego się citroena lecz nie widział chłopca. Za spowodowanie szczególnego zagrożenia na drodze policjanci odebrali mu prawo jazdy. Czeka go teraz sprawa w sądzie, zakaz prowadzenia do 3 lat i do 5 tys. zł grzywny. Podczas przesłuchania mężczyzna nie chciał dobrowolnie poddać się karze.

Warto wiedzieć…

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. W sytuacji kiedy w pobliżu przejścia znajduje się człowiek, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się udzielić pierwszeństwa.  Również oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na pasach. Oczywiście wyprzedzanie w pobliżu „zebry” jest zabronione. Nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem żeby przepuścić pieszego. Również na pieszych spoczywają szczególne obowiązki. Nie wolno wtargnąć na jezdnie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd!

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
TOP FAKTY