Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 22 czerwca 2017

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
27.06.2016 06:20 | red. | 3 komentarze

Czworo urzędników oskarżonych o korupcję. Ustawiali przetargi pod konkretną osobę

Prokuratura wysłała sądowi akt oskarżenia ws. afery korupcyjnej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Marszałkowskim. O rozstrzyganie przetargów na rzecz lokalnego przedsiębiorcy oskarżono dwoje b. dyrektorów departamentów w tym urzędzie i dwie urzędniczki niższego szczebla.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wszyscy oskarżeni urzędnicy współpracowali - i w ocenie prokuratury - łamiąc prawo, pomagali przedsiębiorcy Władysławowi B., byłemu prezesowi Radia Olsztyn. B. od kilku lat prowadzi firmę, która m.in. zajmuje się obsługą medialną i transmisją audio-wideo imprez i uroczystości.

- Władysławowi B. przedstawiono w sumie sześć różnych zarzutów, w tym korumpowanie urzędników - poinformował prok. Zbigniew Czerwiński i dodał, że akt oskarżenia objął także wspólnika W. - Tadeusza Z. oraz innego przedsiębiorcę - Pawła K., któremu zarzuca się wywieranie wpływu na dwa postępowania przetargowe.

Zmowa polegała na tym, że K. miał m.in. uzgadniać z Władysławem B. cenę w ofercie przetargowej i składać dokumenty opiewające na wyższe kwoty, niż oferty B. - tak by to B. dostawał zlecenia od urzędu.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
ban/Kurier PAP
TOP FAKTY