Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 22 czerwca 2017

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
02.07.2016 14:30 | red. | 5 komentarzy

Hołd dla skatowanych zwierząt. Międzynarodowy Dzień Psa w Elblągu

"Pamięci wszystkim zakatowanym psom i kotom". Tablica z takim napisem stanęła na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. W ten sposób obrońcy zwierzaków świętowali Międzynarodowy Dzień Psa.

fot. Radio Gdańsk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

- Pod napisem jest podpis "Yulin 2016". To celowe. Chcemy w ten sposób zaprotestować przeciwko okrutnemu 10-dniowemu festiwalowi, który odbywał się w chińskim mieście Yulin. Nikt nikomu nie wytyka, czy je mięso krowie czy psie. Chodzi jednak o sposób w jaki traktowane są zwierzęta - mówi Agnieszka Wierzbicka, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

PSY OBDZIERANE ŻYWCEM

- To, co dzieje się w Yulin: psy odzierane żywcem ze skóry czy obijane pałkami, aby mięso było lepsze, jest niedopuszczalne. Nic dziwnego, że festiwal wzbudził taką falę protestów - dodaje kierowniczka.

WSPOMNIENIE UKOCHANEGO PUPILA

Tablice wykonał i zamontował nieodpłatnie jeden z elbląskich kamieniarzy.

- Chcemy, by to było też takie miejsce, w którym właściciele psów, które odeszły, mogli przyjść i zapalić znicz. Wiem, że wielu robi tak na swoich działkach, bo w Elblągu nie ma cmentarza dla zwierząt. Tu zawsze na nich czekamy. Jest wreszcie takie miejsce - kończy Wierzbicka.

źródło: Radio Gdańsk
TOP FAKTY