Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 27 maja 2017

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.09.2016 08:40 | DA | 0 komentarzy

Akcja CBŚ w naszym regionie. Zatrzymali porywacza gdańskiego adwokata

Policjanci gdańskiego CBŚP zatrzymali 39-letniego Jacka F. podejrzewanego o uprowadzenie adwokata.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Policjanci gdańskiego CBŚP zatrzymali 39-letniego Jacka F. podejrzewanego o uprowadzenie adwokata. Mężczyzna ukrywał się wraz z innym poszukiwanym w małej miejscowości w warmińsko-mazurskim. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy i Gdańska oraz policjantów z KWP Gdańsk obaj mężczyźni byli totalnie zaskoczeni i nie stawiali oporu podczas zatrzymania.

Jacek F. odpowie teraz za uprowadzenie adwokata i rozbój metodą „na policjanta”, nielegalne posiadanie broni i napad na konwój z pieniędzmi. Jego kompan 38-letni Piotr N. – poszukiwany listem gończym – najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym za popełnione przestępstwa.Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP od kilku miesięcy poszukiwali 39-letniego Jacka F., który był zamieszany w sprawę uprowadzenia adwokata kancelarii z Gdańska. Mężczyzna ukrywał się w różnych miejscach w kraju i wydawało mu się, że jest nie do namierzenia przez policjantów.Funkcjonariusze jednak nie odpuszczali i namierzyli mężczyznę w małej miejscowości w warmińsko-mazurskim. Jak się okazało, ukrywał się w małym domku wraz z innym mężczyzną poszukiwanym listem gończym. Policjanci gdańskiego CBŚP przygotowali sprawną akcję i przy pomocy antyterrorystów weszli do domu wykorzystując granaty hukowe. Istniało bowiem niebezpieczeństwo, że poszukiwani mogą mieć broń.

39-letni Jacek F. usłyszał w Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku nadzorującej to postępowanie – zarzuty dotyczące uprowadzenia adwokata, rozboju „metodą na policjanta”, nielegalnego posiadania broni. Ponadto, mężczyźnie przedstawiono również zarzut napadu rabunkowego w porozumieniu z innymi osobami 2 grudnia 2014 r. w warmińsko-mazurskim również metodą „na policjanta” na osoby przewożące pieniądze – 210 tys. złotych na szkodę jednej z warszawskich firm.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15.Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Jacka F. na trzy miesiące.Drugi z mężczyzn – 38-letni Piotr N. był poszukiwany przez policjantów z Mławy. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Przypomnijmy historię uprowadzonego adwokata. Funkcjonariusze CBŚP sprawę uprowadzenia gdańskiego adwokata prowadzili od czerwca 2015 roku. Sprawcy – jadąc autem wyposażonym w światła błyskowe, z zamontowanym na tylnej szybie wyświetlaczem o treści „Policja” – zatrzymali pod pozorem kontroli drogowej samochód.Jechał nim adwokat mający kancelarię w Gdańsku. Następnie umundurowani mężczyźni, wyposażeni w kamizelki taktyczne i podający się za policjantów CBŚP, zbili młotem szybę w drzwiach kierowcy, a jego samego uprowadzili. Od swojej ofiary zażądali miliona złotych za uwolnienie, grożąc jej pozbawieniem życia.Dzień później, 30 czerwca, po uzyskaniu zapewnienia, że pieniądze zostaną przekazane, uprowadzony mężczyzna został uwolniony w pobliżu Ostródy. Wtedy to Komendant Główny Policji powołał grupę śledczą, która miała wyjaśnić okoliczności i zatrzymać sprawców.W grudniu 2015 roku zostały zatrzymane 4 osoby, które miały związek ze sprawą. Dwóm z nich przedstawiono zarzuty uprowadzenia dla okupu oraz nielegalnego posiadania broni palnej, dwóm pozostałym pomocnictwa w wymuszeniu rozbójniczym przez użyczenie samochodów, które były wykorzystywane przez sprawców.

 

kom. Agnieszka Hamelusz

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY