Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 27 maja 2017

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
13.09.2016 21:30 | DA | 2 komentarze

Bakterie w CRW „Dolinka” rozsiał człowiek? Było 100 ognisk zostały dwa

Katastrofa, tak można określić to, co wydarzyło się w czasie przeglądu technicznego obiektu Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Bo właśnie w trakcie tych prac basen został zainfekowany ogniskami bakterii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Katastrofa, tak można określić to, co wydarzyło się w czasie przeglądu technicznego obiektu Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Bo właśnie w trakcie tych prac basen został zainfekowany ogniskami bakterii. Nadal trwa ich likwidowanie.

Podczas dzisiejszej Komisji Gospodarki Miasta, radni pytali wiceprezydenta Janusza Nowaka o to, co dzieje się obecnie z Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. Jak długo jeszcze potrwa walka z usuwaniem bakterii z obiektu.

- Nie potrafię odpowiedzieć w tym momencie na pytanie, kiedy cały obiekt zostanie udostępniony użytkownikom – mówił wiceprezydent Janusz Nowak. – Po przeglądzie technicznym i napełnieniem niecek wodą, okazało się, że mamy potężne ogniska bakterii. Było ich sto, teraz są jeszcze dwa, których szukamy.

Radni chcieli wiedzieć, skąd wzięły się bakterie w wodzie basenu. Czy zawiodły urządzenia do jej oczyszczania?

- Bakterie prawdopodobnie musiał przenieść człowiek. Być może jeden z pracowników, który pracował przy przeglądzie. Mógł serwisować urządzenia do oczyszczania wody i przenieść tam bakterie – dodał Janusz Nowak.

Najnowszy i ostatni komunikat wydany przez CRW „Dolinka” mówi, że obiekt będzie zamknięty częściowo jeszcze do 14 września br.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY