Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
06.11.2016 08:00 | rd. | 0 komentarzy

Niezwykła droga elblążanki do Mistrzostw Świata w Fitness

Niespełna miesiąc temu Katarzyna Dmochewicz z Elbląga zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów Kulturystyce i Fitness w kategorii Weteranki Bikini Fitness. To wielki sukces zawodniczki, która dopiero w tym roku zaczęła swoją przygodę z tego typu dyscypliną sportową.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Elblążanka, do zawodów przygotowywała się pod okiem trenera – Grzegorza Wierzbickiego w G.Wierzbicki Centrum Atletyki w Elblągu.

– Ogólnie pomysł startów zrodził się na początku roku. Miał to być jeden start, chęć sprawdzenia się na scenie w konfrontacji z innymi zawodniczkami i tak się zaczęło – wspomina Katarzyna Dmochewicz. – Nie skończyło się na jednym starcie.  Do tej pory było ich osiem , w tym prestiżowe Arnold Classic w Barcelonie, gdzie rywalizowały 43 najlepsze zawodniczki z całego świata.

Sukces przyszedł na  Mistrzostwach Polski w Warszawie (8-9 października br. podczas targów branżowych FIWE).  Tam elblążanka zdobyła Mistrzostwo Polski Weteranek, czyli Pań powyżej 35 roku życia. W zawodach pokonała 14 rywalek.

Sporym sukcesem zakończył się także start w Pucharze Polski fitness w Mińsku Mazowieckim.

Kasia znalazła się tam w ścisłym finale zawodów. Rywalizowała z bardziej doświadczonymi i już utytułowanymi zawodniczkami, uzyskując szóstą lokatę, co dało Kasi kwalifikację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Fitness, które odbędą się 12-13 listopada w Białymstoku.

– Patrząc z perspektywy sportowca, można czuć niedosyt, bo to ostatnie miejsce w finale. Lecz piętnaście pięknych kobiet jest za nami i nie są to byle jakie nazwiska. – Druga sprawa- to pierwszy sezon startowy Kasi, a w nim udział w licznych imprezach: w dwóch z nich wygrana, dwa finały, udział w Arnold Classic. Niewielu może się poszczycić takim dorobkiem już w pierwszym sezonie. Oczywiście, chciałoby się wygrywać wszystko i wszędzie już na początku swojej kariery, niestety udaje się to tylko nielicznym – mówi trener Grzegorz Wierzbicki wspominając sukces z Mińska Mazowieckiego.

Jak do tych zawodów przygotowuje się mieszkanka Elbląga?

– Przygotowania do startów, to ściśle dopracowany plan treningowy w wymiarze trzy razy w tygodniu. W okresie poprzedzającym zawody częstotliwość zwiększa się nawet do czterech bądź pięciu razy na tydzień. Do tego obowiązkowo stosować należy odpowiedni dla zawodnika wariant diety. W moim przypadku świetnie sprawdza się dieta zbilansowana – mówi elblążanka. – Odkąd zaczęłam przygodę z siłownią… przestawiłam swój organizm na tryb sportowy. Tego typu aktywność fizyczna sprawia, że świetnie czuję się sama ze sobą. Zyskałam wiedzę i poczucie, że nasz organizm a przez to i naszą powłokę zewnętrzna można zaprogramować wedle własnego upodobania. Siłą woli i chęcią działania można osiągnąć każdy cel. Chcesz się pozbyć zbędnych centymetrów w pasie, udach czy gdziekolwiek indziej… cardio i interwały są dla Ciebie. Chcesz fajnie wypchać spodnie pośladkami:)…siady, siady i jeszcze raz siady w przeróżnych wariantach są Twoim rozwiązaniem. Metod jest wiele, tak jak i potrzeb. Najwspanialsze w tym wszystkim jest to, że cała moc leży po naszej stronie. Chcieć znaczy móc. I tyle.

 

– Kiedy podjęłam decyzję o starcie w zawodach Fitness nawet przez myśl nie przeszło mi…że stanie się to dla mnie tak istotną sprawą na tak długi czas. Nie podejrzewałam nawet, że zapragnę stanąć na scenie międzynarodowej, a już na pewno nie śniła mi się kwalifikacja do reprezentacji Polski. Każdy ma swoją własną drogę. Szanuję każdą zawodniczkę z którą dane było mi stanąć na scenie. Wiem, jaką wartość niosą za sobą zawody. Wiem, jak bardzo motywują. Dla mnie ten sezon jest wyjątkowy, pierwszy i szalenie udany. Zdobyłam dwa złota, w tym Mistrzostwo Polski, srebro,  zaliczyłam udział w  turnieju Arnold Classic, którego prestiż przyciąga najwspanialszych zawodników sceny kulturystyki i fitness z całego świata – dodaje elblążanka.

Punkt kulminacyjny tego sezonu startowego dopiero przed panią Katarzyną. Mistrzostwa Świata w Fitness i udział w reprezentacji kraju.

– Dla mnie jest to olbrzymia wartość dodana tego kończącego się już roku. Jestem z siebie dumna, a jednocześnie w głowie tworzę już kolejne warianty. Sezon wiosenny już tuż tuż – mówi Kasia Dmochewicz.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY