Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
21.11.2016 06:00 | rd. | 0 komentarzy

Lokata – doskonały sposób na oszczędzanie na przyszłość

W dzisiejszych czasach każdy poważny dorosły człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest oszczędzanie. W końcu wszyscy mamy jakieś cele, które chcielibyśmy zrealizować – może to być budowa domu lub kupno mieszkania, nabycie samochodu albo wycieczka w piękne egzotyczne miejsce. Zazwyczaj jednak, aby było to możliwe, potrzebne są pieniądze, i to przeważnie niemałe sumy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Dlatego też często drogą do realizacji tych marzeń będzie właśnie oszczędzanie. Z drugiej strony warto jednak również wiedzieć, że oprócz samego uporu w odkładaniu pieniędzy ważne jest też to, w jaki sposób to robimy. Obecnie najbardziej popularną i najrozsądniejszą metodą jest skorzystanie z jednego ze specjalnie do tego przeznaczonych produktów bankowych – na przykład założenie lokaty. Aby móc wybrać tą najlepszą, skorzystaj z naszego zestawienia - porównasz tu lokaty bankowe, które będą dopasowane do Twoich wymagań. Z nami wybierzesz najlepszą propozycję!

Co warto wiedzieć o lokatach?

Czym jednak właściwie jest lokata bankowa? Na czym ona polega i jakie są jej cechy charakterystyczne? Jest to produkt bankowy przeznaczony właśnie konkretnie do oszczędzania. Działa on w ten sposób, że klient wpłaca na lokatę pewną sumę na określony z góry okres. Przez ten czas środki są zamrożone – ich właściciel nie może ich wypłacać ani z nich korzystać, nie wolno mu również wpłacać na tę lokatę żadnych dodatkowych pieniędzy. Złamanie tych zasad wiąże się przeważnie z natychmiastowym zerwaniem lokaty i utratą zgromadzonych środków.

Jakie są natomiast zalety tego typu produktów bankowych? Podstawową jest fakt, że lokaty są właściwie zawsze oprocentowane, zapewniając nam w ten sposób pewny (choć zwykle niestety niewielki) zarobek. Ponadto wpłacając środki na lokatę, zapewnimy im bezpieczeństwo, znacznie większe, niż gdybyśmy trzymali je w domu, nawet w najlepszej kryjówce. W końcu do mieszkania zawsze ktoś może się włamać lub też sami przez nieuwagę możemy po prostu zgubić gotówkę, natomiast w przypadku gdy pieniądze są ulokowane w banku jest to raczej niemożliwe.

Warto wiedzieć, że do lokat nieco podobne są konta oszczędnościowe. I jeden, i drugi produkt służy do odkładania pieniędzy. Jaka jest różnica pomiędzy nimi? Polega ona na tym, że lokata pozwala nam jednorazowo na pewien okres odłożyć sobie określoną sumę pieniędzy, której nie zamierzamy aktualnie wydawać, natomiast z kolei tego typu konto przeznaczone jest raczej do oszczędzania na bieżąco. Ta druga opcja pozwala na większą elastyczność – z konta raz na jakiś czas wolno nam wypłacać środki bez żadnych konsekwencji, możemy też na nie w każdej chwili wpłacić dodatkową sumę, w przypadku lokaty będzie to natomiast niestety niemożliwe. Ciężko określić, który z tych produktów jest lepszy – wszystko zależy od naszych planów i oczekiwań.

Wybierz lokatę najlepszą dla siebie z PADO24

Postanowiłeś założyć lokatę, ale nie wiesz, na którą konkretnie się zdecydować? Widząc mnogość dostępnych obecnie ofert bankowych, czujesz się nieco zagubiony i ciężko Ci ocenić, które z nich są faktycznie warte uwagi, a które jedynie dobrze rozreklamowane? Rozwiązanie swoich dylematów znajdziesz na PADO24! W naszej porównywarce będziesz mógł zaznaczyć swoje oczekiwania wobec konkretnego produktu i otrzymać informacje, które oferty bankowe najlepiej je spełniają. Dzięki PADO24 zaoszczędzisz więc czas, który w innym przypadku musiałbyś poświęcić na samodzielne poszukiwania, oraz pieniądze. Zajrzyj na naszą stronę i sam się przekonaj, jaka jest przejrzysta i użyteczna oraz jak czytelne są informacje na niej zawarte. Zapraszamy!
TOP FAKTY