Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
29.12.2016 10:35 | rd. | 0 komentarzy

Zabił w pierwszy dzień świąt. Grozi mu 12 lat więzienia

Najbliższe 3 miesiące „za kratkami” spędzi 22-latek. Kierując pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do tego zdarzenia doszło w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Późnym wieczorem na trasie Mrągowo-Piecki zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący audi, 22-letni mężczyzna wyprzedzał jadącą przed nim hondę.

– W trakcie tego manewru uderzył w jej tył, w wyniku czego honda obróciła się i wjechała do przydrożnego rowu, natomiast audi wjechało w przydrożne drzewo – relacjonowała sierż. szt. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W audi podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z nich, 58-letni mieszkaniec gminy Piecki, mimo przeprowadzonej reanimacji zmarł na miejscu. W hondzie natomiast jechało małżeństwo wraz z dwójką dzieci. – Oni na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń – zaznaczyła policjantka.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek, który kierował audi, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili również, że nigdy on nie miał prawa jazdy. Pasażer, który przeżył miał 1,6 promila.

– Kierowca audi trafił do policyjnej celi – poinformowała sierż. Szt. Kulig. – W poniedziałek został przesłuchany. Materiał dowodowy zgromadzony przez mundurowych pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Ponadto zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, a w chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy wnioskowali więc do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sędzia przychylił się do tego wniosku i podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w areszcie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Warmińsko–mazurscy policjanci przypominają, że za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia. Natomiast w przypadku, gdy kierowca był pod wpływem alkoholu kara ta zwiększa się do lat 12.

Źródło: Onet.pl
TOP FAKTY