Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
04.01.2017 13:00 | rd. | 0 komentarzy

Umowa podpisana. Miasto rozpocznie budowę torowiska w ciągu ul. 12 Lutego

Marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy kolejnej trakcji tramwajowej w Elblągu. Nasze miasto otrzyma ponad 9 mln zł dofinansowania na ten projekt.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Prezydent Wróblewski nie krył zadowolenia, że wniosek miasta złożony w roku ubiegłym, otrzymał dofinansowanie z programu RPO ZIT Bis.

– To pozwoli nam na wykonanie budowy torowiska wzdłuż ul. 12 Lutego i połączymy w ten sposób dzielnice północne z południowymi – mówił Witold Wróblewski.

Oprócz budowy nowej trakcji tramwajowej zostanie również wybudowana stacja prostownikowa przy ul. Szpitalnej oraz przebudowane skrzyżowania przy nowej linii.

Cały projekt opiewa na kwotę około 13 mln zł. Miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 9 mln zł.

Prezydent zapowiada, że chce uruchomić inwestycję jak najszybciej. Po jej ukończeniu ma nastąpić również modyfikacja kursów autobusowych, aby nie dublowały się z komunikacją tramwajową.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin komplementował również władze miasta za dobrze przygotowane projektu unijne.

– Dziś podpisaliśmy umowę na dofinansowanie budowy linii tramwajowej – mówił Brzezin. – Jednak pozostałe elbląskie projekty są również dobrze zaprojektowane. To przecież także środki finansowe na elbląskie szpitale, kształcenie zawodowe czy rewitalizację zabytków.

Jak już informowaliśmy, całkiem niedawno poznaliśmy listę dziewięciu oferentów, którzy zainteresowani są budową torowiska w ul. 12-Lutego. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy ZUE. To kolejny etap rozbudowy systemu tramwajowego w Elblągu.

Jak przekazuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Elblągu, nowy fragment nie spowoduje znaczących zmian w układzie komunikacyjnym miasta.

– Pozwoli nam przede wszystkim skrócić czas przejazdu z północy na południe miasta. Zarząd Komunikacji Miejskiej aktualnie przygotowuje propozycje układu komunikacyjnego miasta z uwzględnieniem tramwaju w ul. 12 Lutego. Z pewnością planuje się zmiany w trasach niektórych linii autobusowych, szczególnie tych, których trasy przebiegają równolegle albo wręcz pokrywają się z trasami linii tramwajowych – wyjaśnia.

Więcej o inwestycjach tramwajowych w Elblągu pisaliśmy tu:

http://fakty.elblag.pl/miasto-planuje-kupic-nowe-tramwaje-i-wyremontowac-zajazdnie/

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY