Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
04.01.2017 21:40 | rd. | 3 komentarze

Poziom rzeki Elbląg w stanie alarmowym. Straż Pożarna w gotowości

Niekorzystne warunki atmosferyczne w naszym regionie powodują, że woda w rzece Elbląg przekroczyła już stan alarmowy. Czy grozi nam powódź?

fot. Damian Sumliński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało właśnie komunikat, że woda w rzece Elbląg wynosi 615 centymetrów, i o 5 cm przekracza stan alarmowy. Złą sytuację pogłębia silny wiatr, który wiejąc wpycha masy wody z Zalewu Wiślanego.

– Do godz. 9:00 06.01.2017 r. obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne – wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych. Obowiązuje ostrzeżenie przed wiatrem z północy, północnego-wschodu  prędkość do 35 km/h, porywy do 75 km/h – informuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Elblągu.

Elblążanin, Grzegorz Skorupski opublikował na facebooku zdjęcia, na których widać, że rzeka Elbląg zaczyna wylewać i zalewa już bulwar. Straż Pożarna została postawiona w stan gotowości.

– Zagrożone podtopieniem (Bulwar) dolna część, oraz ulica Panieńska na wysokości mostu, tam gdzie najniżej oraz porty jachtowe (Radomska) – ostrzega portal info-Meteo Elbląg. Według portalu apogeum wiatrowe ma nastąpić ok. godz. 22.00.

Aktualizacja:

Woda w rzece Elbląg cały czas się podnosi. Obecnie na bulwarze Zygmunta Augusta są układane rękawy przeciwpowodziowe. W Nowakowie mieszkańcy już walczą z podtopieniami. Podobna sytuacja panuje na ul. Grochowskiej.

Stan na godzinę 04:00 – poziom wody w rzece Elbląg zaczyna powoli opadać i wynosi obecnie 656 cm. Bardzo silny wiatr powodował również szkody w samym mieście. W kilku miejscach przewróciły się drzewa.

fot. Damian Sumliński
TOP FAKTY