Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
10.01.2017 12:10 | as. | 1 komentarz

Kompletnie pijany kierowca na drodze. Zatrzymali go pogranicznicy

Nie dość, że był kompletnie pijany (prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu), to jeszcze prowadził samochód. Nim doszło do tragedii, ten „zygzakowaty” rajd zakończyli na szczęście pogranicznicy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

8 stycznia funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Braniewie na drodze pomiędzy miejscowościami Lubnowo – Tolkowiec zatrzymał pijanego kierowcę samochodu osobowego marki Seat.

Funkcjonariusz SG (w czasie wolnym od służby) jechał za dziwnie poruszającym się po drodze seatem. Próbował wyprzedzić samochód jadący przed nim, dawał sygnały świetlne i dźwiękowe. W jednej z miejscowości wysadził swoją rodzinę i wraz z drugim mężczyzną udał się za niebezpiecznie jadącym. Kierowca seata uparcie jechał dalej od lewej do prawej krawędzi jezdni.

Funkcjonariusz SG pod pretekstem opuszczenia auta, krzyczał do kierującego seatem, że odkręca mu się tylne koło. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał swój samochód i otworzył drzwi. Gdy się zorientował, że jest to tylko pretekst do zatrzymania go, próbował uciec. Funkcjonariusz SG wyrwał mu kluczyki od auta i wykluczył nietrzeźwego z dalszej jazdy.

Okazało się, że mieszkaniec gminy Ruciane Nida miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i prowadził pojazd bez uprawnień. Podróż 38-latka zakończyła się w KPP w Braniewie i teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
TOP FAKTY