Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
11.01.2017 08:40 | as. | 0 komentarzy

Są jeszcze miejsca na półzimowiskach. Czy skorzystają z tego uczniowie szkół niepublicznych?

Wczoraj poruszaliśmy temat utrudnionego dostępu uczniów ze szkół niepublicznych do półzimowisk, jakie w ferie organizuje Urząd Miejski w Elblągu. W sprawie naszej publikacji otrzymaliśmy informację z elbląskiego Ratusza.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Informowaliśmy wczoraj, że elbląscy uczniowie uczęszczający do niepublicznych szkół w naszym mieście, mają utrudnioną kwalifikację do uczestnictwa w półzimowiskach organizowanych przez miasto. O tym informowali nas nasi Czytelnicy.

Pisaliśmy o tym tu: http://fakty.elblag.pl/dzieci-gorszegosortu-dlaczego-w-elblagu-podzielono-uczniow-na-lepszych-i-gorszych/

Magistrat nie zamierza jednak niczego zmieniać. W pierwszej kolejności z turnusów na półzimowiskach skorzystają dzieci objęte opieką MOPS oraz uczniowie z elbląskich szkół publicznych. Jeśli zostaną wolne miejsca, wówczas będą mogli z nich skorzystać uczniowie placówek niepublicznych.

– Informujemy, że szkoły prowadzone przez osoby fizyczne i osoby prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego  oraz ministrów  (ZPSM) – otrzymują środki finansowe  na swoją działalność z dotacji przekazywanej przez Urząd Miejski – jednostki te są finansowane w takiej samej wysokości, jak szkoły prowadzone przez JST –  wysokość dotacji na ucznia wynosi 100% wydatków bieżących przewidzianych dla szkoły danego typu i rodzaju prowadzonej przez Gminę Miasto Elbląg – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa prezydenta Elbląga. – Dlatego też w pierwszej kolejności z miejsc na półzimowiska mogą skorzystać dzieci uczące się w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Jeżeli będą wolne miejsca, na półzimowiska przyjęte zostaną również dzieci z innych placówek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, aby zwiększyć liczbę miejsc, w tym roku samorząd po wspólnych ustaleniach z kierownikami półzimowisk zdecydował, że każda ze szkół organizująca wypoczynek zimowy utworzy dwa turnusy pięciodniowe, co pozwoli zwiększyć dwukrotnie liczbę miejsc dla dzieci. Mamy nadzieję, że pozwoli to zabezpieczyć miejsca wszystkim chętnym dzieciom – także dzieciom ze szkół prowadzonych przez inne organy.

Ratusz informuje również, że zostały jeszcze wolne miejsca na półzimowiskach:

Departament Edukacji i Sportu informuje, że placówki, w których odbędą się półzimowiska dysponują wolnymi miejscami. Poniższe dane zostały zebrane dnia: 10.01.2017 r. godz.14.30.

Szkoła Podstawowa nr 1

I turnus- 3 kart

II turnus- 40 kart

Szkoła Podstawowa nr 11 (ZS nr 1)

II turnus- 35 kart

Szkoła Podstawowa nr 12

II turnus- 25 karty

Szkoła Podstawowa nr 16

II turnus- 18 karty

Szkoła Podstawowa nr 19

I turnus- 29 kart

II turnus- 35 kart

Szkoła Podstawowa nr 23

I turnus- 13 kart

II turnus- 64 karty

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1

I turnus 28 kart

II turnus 27 kart

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY