Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.01.2017 06:15 | rd. | 1 komentarz

Likwidacja gimnazjów to fakt. Ilu nauczycieli straci pracę?

Prezydent podpisał już uchwałę w sprawie likwidacji gimnazjów w Polsce. To oznacza, że gminy, w tym również Elbląg, muszą przyjąć nową mapę oświaty na swoim terenie. Olsztyn już to zrobił. Jak będzie w naszym mieście? Prezydent Wróblewski ma o tym poinformować w piątek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Samorządy przygotowują się do reformy oświaty. Trwa ustalanie gdzie powstaną nowe szkoły podstawowe, które wchłoną gimnazja. Zmiany wiążą się z dużymi wydatkami, a samorządy często tych pieniędzy nie mają – dlatego potrzebne jest wsparcie rządu.

Kolejne pytanie – co z nauczycielami z obecnych szkół gimnazjalnych? Strona rządowa zapewnia, że zwolnień z pracy nie będzie. Wątpliwości mają tu jednak samorządy oraz branżowe związki zawodowe.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki mówi, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i zapewnia, że pieniądze na ten cel są.

- Na ten rok Skarb Państwa przewiduje pół miliarda złotych. Są to kwoty wystarczające do przystosowania szkół do reformy edukacji – zapewnia kurator Nowacki.

Tylko w Olsztynie zlikwidowanych ma być 12 gimnazjów, 4 z nich zostaną włączone do zespołów szkół, a pozostałe zostaną przejęte przez szkoły podstawowe. Będą też zmiany w obwodach szkolnych.

Jak ta sytuacja będzie wyglądać w Elblągu? W tej sprawie prezydent Witold Wróblewski chce zabrać głos podczas piątkowej konferencji prasowej.

źródło: Radio Olsztyn

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY