Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
25.01.2017 17:15 | rd. | 6 komentarzy

Ferie zimowe na elbląskim lodowisku? To jakaś kpina!

Wydawałoby się, że w okresie ferii zimowych elbląskie lodowisko będzie otwarte dla wszystkich chętnych przez cały dzień. Tak przynajmniej myślał nasz Czytelnik, który postanowił wybrać się z rodziną po południu na łyżwy. Okazało się, że z lodowiska nie może skorzystać.

fot. zdjęcia nadesłane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak informuje nas nasz Czytelnik, dziś po godz. 16.00 postanowił z żoną i dziećmi wybrać się na elbląskie Lodowisko Helena. W końcu są zimowe ferie, a jak mówi, wszędzie czyta, że miasto zachęca i stawia na aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

- Czytałem w gazetach, że w okresie ferii można skorzystać z oferty lodowiska. Obiecałem dzieciom, że po pracy, jak wrócę do domu, pójdziemy na lodowisko – pisze nasz Czytelnik. – Po godz. 16.00 zameldowaliśmy się na lodowisku w Elblągu. Weszliśmy do środka. Tafla była pusta. Nikt się nie ślizgał. Parę osób siedziało na ławkach. Poszedłem więc do kasy i chciałem kupić bilety dla dzieciaków i wypożyczyć łyżwy. Co się okazało? Nie możemy skorzystać z lodowiska, ponieważ jest zajęte przez kluby sportowe. Rozejrzałem się i widzę, że tafla jest…pusta. Pani w kasie uświadomiła mnie, że mogę skorzystać z lodowiska o godz. 18.00 i 19.00 oraz w ramach ferii codziennie o 13.15. Szkopuł w tym, że o tej porze pracuję, a dzieci same na lodowisko nie puszczę. Ja bardzo dziękuję za taką propozycję na ferie dla dzieci.

Nasz Czytelnik dodaje, że nie rozumie, dlaczego w okresie ferii zimowych lodowisko nie jest czynne cały czas dla dzieci i młodzież z Elbląga. Skoro właśnie w tym okresie mogłyby korzystać i uczyć się jeździć na łyżwach.

– Proszę spojrzeć. Dzieci mogą w ciągu dnia wejść na lodowisko tylko w ciągu trzech godzin. Pozostały czas to praktycznie przestój lodowiska, bo jak ja byłem po 16.00 i niby miały z tafli korzystać kluby, lodowisko było puste – dodaje. – Czy ktoś tym jakoś logicznie zarządza? Ile dzieciaków w tym czasie, po południu, mogłoby z tego lodowiska korzystać.

Na facebookowej stronie Lodowiska Helena elblążanie zgłaszali już podobne problemy wcześniej. Oto jeden z wpisów z grudnia 2016 r.

– Nie po raz pierwszy, przyszłam z rodziną na lodowisko w niedzielę w godzinie południowej i się rozczarowałam :/ Na miejscu okazało się, że lodowisko znów jest nieczynne dla zwykłego zjadacza chleba, który wymyślił sobie taką formę aktywnego odpoczynku, z powodu jakiegoś turnieju hokeja (czy takie imprezy nie mogą odbywać się w tygodniu???), a informacji o tejże imprezie na stronie MOSiR-u BRAK!!! Kieruję pytanie do osób zarządzających lodowiskiem: czy aby spędzić czas na ślizgawce w jedyny możliwy dla mnie dzień w tygodniu, muszę domyślać się, że jakieś info jest na fejsie, zamiast tam gdzie powinno być przede wszystkim?!? – pisze jedna z elblążanek.

Jutro w tej sprawie będziemy kontaktowali się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu.

 
TOP FAKTY