Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.01.2017 16:50 | rd. | 0 komentarzy

Nie żyje Zdzisław Olszewski, wieloletni radny miejski. Jakie było Jego ostatnie przesłanie?

Ta smutna informacja dotarła do nas dziś przed południem. W sobotę rano zmarł radny PiS, Zdzisław Olszewski. Miał 82 lata. Jeszcze w czwartek uczestniczył w sesji Rady Miasta Elbląga. Powiedział tam wówczas bardzo ważne słowa, które powinny zapaść elblążanom w pamięć.

Fot. TV TRUSO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Radny Zdzisław Olszewski nie żyje. Zmarł dziś rano w wieku 82 lat. To wieloletni radny miejski, były wojewoda elbląski oraz szef Stowarzyszenia Euroregion Bałtyk.

Zdzisław Olszewski urodził się 5 stycznia 1935 roku w Starogardzie Gdańskim. Pełnił funkcje wojewody elbląskiego w latach 1981, 1989 – 1996. Był najstarszym elbląskim radnym. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie od 1998 roku. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Był aktywny do końca. Jeszcze niedawno walczył o budowę garażowca na Starym Mieście, ponieważ uważał iż taki obiekt mieszkańcom tej dzielnicy się należy. W czwartek był jeszcze na sesji Rady Miasta. Już wtedy jednak, jak sam mówił, czul się źle. Skrócił swoją, jakże ważną interpelację.

Dziękował prezydentowi miasta i organizatorom opłatka pojednania – uroczystości, która skupia kombatantów wojennych wszystkich formacji wojskowych mieszkających w Elblągu.

– Byłem pełen obaw, jak wyjdzie ten „opłatek” już po śmierci Juliana Szewczyńskiego (szefa elbląskich struktur Światowego Związku Żołnierzy AK – przyp. red.). – mówił radny Olszewski. – On zawsze organizował uroczystość. Wyszło jednak wspaniale, za co dziękuję prezydentowi miasta i osobom odpowiedzialnym za organizację. Opłatek pojednania promuje właśnie tak piękną inicjatywę jak właśnie pojednanie różnych środowisk skupiających Polaków. Takiego pojednania potrzeba nam dziś w kraju bardzo, wybaczenia i pojednania.

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY