Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
29.01.2017 11:15 | as. | 4 komentarze

Partia Razem chce wyjaśnień w sprawie braku dostępu do poradni specjalistycznych dla dzieci

Nasze publikacje na temat braku wielu poradni specjalistycznych dla dzieci w Elblągu spowodowały, że partia Razem zainteresowała się tym tematem. Działacze Razem chcą wyjaśnienia tej sprawy od marszałka województwa i prezydenta Elbląga.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Kilkukrotnie na naszych łamach poruszaliśmy problem z brakiem w Elblągu specjalistycznych poradni dziecięcych. To dotyka bardzo dużą liczbę rodzin, które w walce o zdrowie a nawet życie swoich pociech muszą jeździć do Gdańska czy Olsztyna.

Tymczasem żadnych ruchów w kierunku zmian tej sytuacji nie czyni ani największy szpital w naszym regionie, czyli Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, ani prezydent Elbląga, który jest organem właścicielskim dla połączonego Szpitala Miejskiego.

Ten problem poruszaliśmy w kilku naszych publikacjach, zawsze reagując na informacje przesyłane w tej sprawie przez elblążan.

Można je przeczytać tu:

http://fakty.elblag.pl/masz-chore-dziecko-i-mieszkasz-w-elblagu-to-masz-problem/

http://fakty.elblag.pl/nasza-czytelniczka-nie-kryje-oburzenia-czy-ja-mam-wystawic-dyrektor-gelert-rachunek-za-dojazd/

Na nasze publikacje nie reaguje ani dyrektor szpitala Elżbieta Gelert, ani prezydent miasta – Witold Wróblewski (mimo iż wysłaliśmy do nich pytania w tej sprawie – nie udzielili żadnej odpowiedzi). Jak więc widać , rodzice chorych dzieci pozostawieni są sami sobie, bez żadnej pomocy.

Sprawą zainteresowali się jednak działacze Partii Razem, którzy chcą w tej sprawie wyjaśnień od marszałka województwa Gustawa Brzezina i prezydenta Elbląga – Witolda Wróblewskiego.

Wydali w tej sprawie specjalny komunikat zapowiadający rozpoczęcie działań:

Z niepokojem śledzimy informacje docierające do nas z Miasta Elbląg. Mieszkanki i mieszkańcy miasta mają utrudnioną możliwość korzystania z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego! Dostęp do porządnej opieki zdrowotnej jest naszym prawem – czytamy w komunikacie partii Razem. – Jak informuje w artykule portal elblag24.pl: (http://www.elblag24.pl/…/93164-nasza-czytelniczka-nie-kryje…), w WSZ występują problemy z dostaniem się na badania do lekarzy specjalistów, szczególnie wśród dzieci. W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla najmłodszych, mimo wielokrotnych obietnic rządzących. Dodatkowo w ostatnich miesiącach zwiększył się deficyt lekarzy specjalistów chorób dziecięcych!

Szefową szpitala jest była posłanka Platforma Obywatelska, Elżbieta Gelert.

Wzywamy Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina i Witolda Wróblewskiego – Prezydenta Miasta Elbląg do dokładnego przyjrzenia się zaistniałej sytuacji! Uważamy, za niedopuszczalną sytuację, gdy jeden z największych szpitali w województwie odsyła potrzebujących do innych placówek poza region, a w drugim co do wielkości mieście Warmii i Mazur nie ma specjalistów, którzy zaoferują pomoc dzieciom.

Razem w deklaracji programowej oraz w stanowisku popierającym strajk rezydentów (z którymi zapoznać się można na stronie www.partiarazem.pl ) postuluje decentralizację i zakończenie podziału na Polskę A i B. Uważamy, że szpital, sąd i placówki oświaty powinny znajdować się w zasięgu szybkiego dojazdu z każdej pobliskiej miejscowości. Zaś Państwo Polskie jest w stanie zapewnić solidną opiekę lekarską!

Przypominamy, że na dzisiaj nasze publiczne wydatki na ochronę zdrowia wynoszą tylko około 4,5% PKB. To 2 razy mniej niż w najbardziej rozwiniętych krajach Europy, takich jak Holandia, Dania, Francja czy Niemcy, i zdecydowanie mniej niż w Czechach, czy Słowacji.

Niedofinansowanie opieki zdrowotnej oraz zaniechanie troski o zastępowalność kadr łączy kolejne rządy Prawo i Sprawiedliwość i PO. Skutkiem są skandaliczne warunki pracy i rosnący w efekcie niedobór specjalistów i specjalistek medycznych. Taka sytuacja zagraża bezpieczeństwu publicznemu!

Mamy obecnie zaledwie 2,2 lekarza oraz 5,3 pielęgniarki na 1000 mieszkańców. To najmniej w całej Unii Europejskiej. Wszyscy mamy prawo do natychmiastowego leczenia oraz opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Rząd może nam to zapewnić jedynie poprzez zatrudnianie dobrze wykształconych, wypoczętych i godnie wynagradzanych medyków! Krótkowzroczność obecnej polityki będzie negatywnie wpływać na ochronę zdrowia obywatelek i obywateli Polski. Za kilkanaście lat przy łóżkach naszych oraz bliskich nam osób zabraknie lekarzy i pielęgniarek! Razem dla zdrowia!”

My również nadal oczekujemy na wyjaśnienia w tej sprawie od Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu i prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY