Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 26 maja 2017

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
06.02.2017 08:20 | red. | 2 komentarze

Za ten błąd możesz zarobić 100-złotowy mandat. Policjanci zapowiadają akcję „strzałka”

Jedziesz pasem do skrętu w prawo, widzisz zieloną strzałkę, więc lekko zwalniasz i zaczynasz manewr. To błąd. I może cię za to spotkać kara. Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, policjanci zaczynają akcję polowania na kierowców, którzy nieprawidłowo zachowują się przy tym znaku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Obowiązek zatrzymania się przed sygnalizatorem z „zieloną strzałką” to w Polsce wciąż martwy przepis. Większość kierowców uważa, że wystarczy delikatnie zwolnić, część natomiast traktuje „strzałkę” jak zielone światło i brawurowo przejeżdża przez przejście dla pieszych.

- Kierowcy tak utrwalili sobie zwyczaj ignorowania przepisu, że często obserwujemy na własne oczy jego łamanie – mówi w rozmowie z TVN24 st. sierż. Michał Kotynia z drogówki w Łodzi.

Ale to ma się skończyć. Policjanci rozpoczęli akcję „Strzałka”, której celem jest przypomnienie kierowcom o istniejącym, ale nieprzestrzeganym przepisie.

Przypomnijmy, za niezatrzymanie pojazdu przed „zieloną strzałką” kierowcy grozi kara 100 zł mandatu i jeden punkt karny.
TOP FAKTY