Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
11.03.2017 11:00 | rd. | 0 komentarzy

W Elblągu wyprodukowano największą turbinę parową. Statkiem popłynęła do Opola

Urządzenie powstało w Elblągu – w Odlewni i Zakładzie Turbin General Electric Power Polska. Z fabryki w Elblągu 170-tonowy ładunek popłynie barką do Gdańska, stamtąd statkiem do Szczecina i Odrą do Opola – informuje Radio Olsztyn.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Po drodze częściowo pojedzie też lądem. To bardzo skomplikowana operacja techniczna i logistyczna. Potrwa wg planów dwa tygodnie. Przypomnijmy- Elektrownia Opole to największa w kraju inwestycja energetyczna od 28 lat.

Przy okazji turbiny wyprodukowanej w Elblągu wszystko jest naj. Największa moc – 900 megawatów. Największy ciężar – główny moduł to ponad 160 ton. Najbardziej skomplikowany transport z licznymi przeładunkami kolosa i możliwymi przeszkodami np. na morzu, głównie ze strony pogody czy z powodu obaw o poziom wód Odry. Do tego ustalenie drogowe, sprawdzanie mostów i każdego metra trasy – wyjaśnia Andrzej Bułka z firmy obsługującej transport do budowanej Elektrowni Opole.

Podobno najgorsza jest ”ostatnia mila” czyli odcinek kończący podróż do miejsca przeznaczenia. To przewoźników czeka już za dwa tygodnie.

Więcej: https://ro.com.pl/najwieksza-wyprodukowana-w-polsce-turbina-parowa-wyruszyla-dzis-w-droge-do-elektrowni-opole/01326511

fot. General Electric
TOP FAKTY