Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
21.03.2017 07:05 | as. | 0 komentarzy

Strażnicy miejscy i policjanci będą dziś polować na wagarowiczów

21 marca to dla wielu uczniów to tradycyjny dzień wagarowicza. Pomimo organizowanych przez szkoły nietypowych rozwiązań nauczania, w tym dniu uczniowie decydują się na opuszczanie zajęć lekcyjnych i spędzanie czasu poza szkołą.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Policja i Straż Miejska zapowiadają w dniu dzisiejszym zwiększoną ilość patroli na mieście. Na celowniku służb znajdą się przede wszystkim uczniowie przebywający poza szkołą.

– Strażnicy miejscy oprócz ujawniania osób uchylających się od obowiązku szkolnego będą kontrolować miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie, jak np. parki, skwery czy Stare Miasto i Bulwar Zygmunta Augusta.  Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy uczniowie nie popełniają czynów zabronionych i nie zakłócają spokoju publicznego oraz zwrócą uwagę, czy sprzedawcy respektują zakaz sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18. roku życia – informuje Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu.

Podczas dodatkowych służb funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na niesprzedawanie alkoholu nieletnim a także młodzież przebywającą w parkach i innych podobnych miejscach.

– Działania takie mają przeciwdziałać demoralizacji nieletnich – mówi asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – Planujemy je głównie w godzinach, w których odbywają się zajęcia szkolne.
TOP FAKTY