Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.03.2017 13:30 | informacja nadesłana | 0 komentarzy

Czy mężczyzna może być dobrym opiekunem osób starszych?

Zawód opiekuna osób starszych jest bardzo wyjątkowym zajęciem, które wymaga dużo cierpliwości, odpowiedzialności, ale czasem także użycia siły fizycznej. Dlatego coraz częściej obserwuje się, że nie tylko kobiety sprawdzają się dobrze w tej roli, ale również mężczyźni podejmują to wyzwanie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Powszechnie przyjęło się, że to panie chętniej widziane są w tym zawodzie, gdyż wykazują się łagodnością oraz innymi cechami charakteru, które pomagają im w pracy z osobami starszymi. Mimo to panowie również mogą sprawować opiekę nad seniorami i świetnie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Nie zawsze proponowana jest więc wyłącznie praca dla opiekunek w Niemczech – Prosenior24.pl na przykład to firma, która nikogo nie dyskryminuje i daje szansę każdemu.

Mężczyzna – dobry kandydat na opiekuna osób starszych

Zawód opiekuna osób starszych wiąże się z pewnymi stereotypami. Jeden z nich głosi, że do tej pracy nadają się przede wszystkim kobiety. Wiele osób nie zgadza się z tym i uważa, że również mężczyźni posiadają odpowiednie predyspozycje i umiejętności, by zajmować się seniorami. Często zatrudniani są oni do opieki nad osobami starszymi, które mają nadwagę, są leżące, a także mają problemy z poruszaniem się. Jest to zrozumiałe, gdyż mężczyźni dysponują zdecydowanie większą siłą fizyczną. Odznaczają się oni również znaczną wytrzymałością psychiczną oraz potrafią szybko reagować w nagłych sytuacjach, a te cechy są bardzo istotne w pracy opiekuna. Mimo że gotowanie to głównie domena kobiet, to także panowie często doskonale radzą sobie w kuchni i potrafią przygotowywać smaczne posiłki. Wykonywanie takich czynności, jak sprzątanie, pranie, organizowanie zakupów jest u panów opiekunów na trochę niższym poziomie niż w przypadku pań opiekunek, ale mężczyźni nadrabiają to umiejętnościami wykonania drobnych prac naprawczych i konserwacyjnych w domu. Jeśli w ofercie wymagana jest pielęgnacja ogródka to również mężczyźni się tutaj sprawdzą, zwłaszcza jeżeli trzeba wykonywać cięższe prace. Bardzo często panowie nie czują się komfortowo w roli opiekuna starszej pani, gdy do ich obowiązków należy pomoc seniorowi w utrzymaniu higieny osobistej, dlatego chętnie wybierają oferty, w których podopiecznym jest osoba starsza płci męskiej. Zdecydowanie pewniej czują się oni natomiast za kierownicą i dobrze radzą sobie z prowadzeniem samochodu, a co ważne nie mają problemów z poruszaniem się autem po ulicach obcego kraju. Jest to duży plus, biorąc pod uwagę, że coraz częściej przez zagranicznych pracodawców jest wymagane aktualne prawo jazdy.

Co mężczyzna powinien zrobić, by zostać opiekunem osób starszych?

Mężczyzna, który chce pracować w opiece nad osobami starszymi w Niemczech, powinien przekonać swojego przyszłego pracodawcę o tym, że będzie równie dobrym pracownikiem jak kobieta. Bardzo pomocne są w tym ukończone kursy, referencje z poprzednich miejsc pracy, komunikatywna znajomość języka niemieckiego czy też odbyty i poświadczony wolontariat w opiece. Panowie, którzy starają się o pracę w charakterze opiekuna osób starszych, nie mają tak dużego wyboru ofert jak kobiety, dlatego trudniej może im być znaleźć zatrudnienie. Zdobycie doświadczenia i pozytywnych referencji przez mężczyznę ułatwi mu konkurowanie o lepsze miejsca pracy.

Pracuj jako opiekun osób starszych w Niemczech z firmą ProSenior24

Chcesz opiekować się starszymi osobami w Niemczech? Zgłoś swoją kandydaturę, wypełniając formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej www.prosenior24.pl. Jesteśmy rzetelną firmą, która pośredniczy w zatrudnianiu opiekunów osób w podeszłym wieku na terenie Niemiec. Z ProSenior24 znajdziesz legalną pracę i wyjedziesz bezpiecznie za granicę. Zapraszamy do współpracy zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy posiadają doświadczenie w opiece i komunikatywnie znają język niemiecki. Firma ProSenior24 zapewnia dobrze płatne i pewne zatrudnienie dla tych, którzy chcą pracować w zawodzie opiekuna osób starszych.
TOP FAKTY