Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
09.04.2017 09:30 | as. | 0 komentarzy

Piłkarskie emocje w Elblągu. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Futsalu

Pierwszy dzień Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy za nami. Niestety Polska uległa Serbii 0:4. Przed nami jeszcze dwa dni sportowej rywalizacji. Niestety w pierwszym meczu reprezentacja Polski uległa Serbii 0:4.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

– Nasze miasto jest jednym z siedmiu miast w Europie, w których rozgrywane są Turnieje Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w Futsalu w Słowenii w 2018 roku. To duży prestiż. Dzięki Turniejowi w Elblągu możemy gościć czołowe drużyny futsalowe z Europy. Wszystkim zawodnikom życzę sukcesów oraz pasjonującej rywalizacji. Trzymamy oczywiście kciuki za naszą reprezentację. Serdecznie zapraszam mieszkańców do kibicowania – mówi prezydent Witold Wróblewski.

O wyjazd na Mistrzostwa Europy w naszym mieście walczy reprezentacja Polski oraz drużyny Hiszpanii, Serbii i Mołdawii. Mecze rozegrane będą w sobotę, niedzielę i wtorek o godz. 15.00 i 20.00.

– Bardzo się cieszę, że ten Turniej jest rozgrywany w Elblągu, bo to jest miasto w którym mieszkam. Jest to podwójna odpowiedzialność, aby nie zawieść kibiców. Trafiliśmy na najsilniejszą z możliwych grup. Stoimy przed trudnym wyzwaniem, ale uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy się starali to udowodnić. Na pewno do ostatniej sekundy meczu będziemy walczyć – zaznaczył Andrzej Bianga trener reprezentacji Polski.

Faworytami Turnieju są Hiszpanie – aktualni Mistrzowie Europy. Futsal jest w tym kraju bardzo popularny. W niektórych regionach nawet bardziej niż piłka nożna.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być w Elblągu. To piękne miasto. Hala jest wspaniale przygotowana i mamy nadzieję, że będzie wypełniona po brzegi. Przyjechaliśmy tu, aby wygrać, chociaż pozostałe drużyny są również mocne – mówił menager drużyny Hiszpanii Laurentiz Gana.

Walkę do ostatniego gwizdka zapowiadają również Serbowie.

– Wiadomo, że Hiszpania jest faworytem, ale chcemy walczyć z Polską o drugie miejsce. Polacy mają tę przewagę, że grają u siebie. Będziemy jednak chcieli spisać się jak najlepiej – podkreślał trener reprezentacji Serbii Gioran Ivanćić.
TOP FAKTY