Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
11.04.2017 15:10 | rd. | 1 komentarz

Jak uchronić mieszkanie przed włamaniem?

Wyjeżdżając, często poza granice naszego kraju, zostawiamy zupełnie puste mieszkania. Wychodzimy z założenia, że skoro mieszkamy w stosunkowo spokojnej dzielnicy, gdzie kradzieże i włamania nie mają miejsca, to w zupełności nie ma się czego obawiać. I właśnie takie myślenie może doprowadzić do zguby.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Każde puste mieszkanie jest prawdziwą gratką dla wprawionego w swoim fachu złodzieja. Ci z największym doświadczeniem są w stanie niepostrzeżenie włamać się do domu i zabrać ze sobą latami gromadzony majątek. Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby spotkała go niemiła niespodzianka po powrocie z wakacji, w postaci ograbionego mieszkania.

Podejmij odpowiednie kroki

Niestety zazwyczaj nie wystarcza zamknięcie drzwi na klucz. Takie zabezpieczenie w zupełności nie zniechęca potencjalnego złodzieja. Niektórzy włamywacze są w stanie bez większych trudności w ułamek sekundy otworzyć zwykły zamek w drzwiach. Dlatego właśnie warto podjąć działania większego kalibru i zamontować drzwi antywłamaniowe. W pakiecie można w oknach zamocować rolety antywłamaniowe, które trzeba będzie zasłaniać zawsze wtedy, gdy będziemy opuszczać mury naszego domu.

Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie monitoringu. Sposób ten sprawdzi się przede wszystkim w domach jednorodzinnych, gdzie teren wokół budynku jest rozległy. Odpowiednie oświetlenie na zewnątrz domu również może nieco odstraszać potencjalnego złodzieja. Zaświecone lampy halogenowe z czujnikami ruchu dadzą do myślenia sąsiadom, którzy zostali poinformowani o naszym wyjeździe i z całą pewnością podejmą odpowiednie kroki, aby przepędzić włamywacza.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Wydawać by się mogło, że włamanie i ograbienie naszego majątku to najgorsze co może stać się w naszym mieszkaniu pod naszą nieobecność. Wręcz przeciwnie, w porównaniu z innymi nieszczęśliwymi zdarzeniami kradzież wcale nie jest taka straszna.

Ogromnym zagrożeniem dla domów i mieszkań są zmienne warunki pogodowe. Nieustannie padający deszcz może zalać obiekt mieszkalny i spowodować niemałe zniszczenia. Równie dobrze w lokum może pojawić się ogień, który przerodzi się w pożar i na popiół przemieni cały czas dobytek. Jak się ustrzec przed tego rodzaju sytuacjami? Nie da się. Jedyne co możemy zrobić to wykupić polisę dla mieszkań (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance), z której otrzymamy rekompensatę finansową na pokrycie kosztów usunięcia powstałych zniszczeń.

 
TOP FAKTY