Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.04.2017 20:10 | rd. | 4 komentarze

To porachunki między przestępcami? Nowe ustalenia w sprawie strzelaniny na ul. Kosynierów Gdyńskich

Według relacji świadków, około godz. 16.00 na ul. Kosynierów Gdyńskich pojawił się czarny mercedes. Z uchylonego okna oddano strzały do dwóch przechodzących mężczyzn. Obaj zostali trafieni w nogi. Samochód szybko oddalił się z miejsca przestępstwa. Zarówno napastnik, jak i postrzeleni są dobrze znani policji.

Fot. Radio Gdańsk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak doszło do tego zdarzenia? Kobieta będąca świadkiem tej sceny tak opowiada o tym reporterowi Radio Gdańsk: Najpierw usłyszałam huk, jakby seria petard. Potem wyjrzałam za okno, a tam obaj już leżeli. Jeden jeszcze zdołał się przewrócić na brzuch, a ten młodszy podczołgał się pod choinkę. Chyba bał się, że dalej będą strzelali. Ten grubszy, wyższy to chłopak ze środkowego „punktowca”, a ten drugi, szczuplejszy to chyba jego młodszy brat – opowiada pani Krystyna, mieszkanka bloku naprzeciwko parkingu, na którym doszło do strzelaniny.

Zdarzenie było dynamiczne. Tuż po godzinie 16:00 pod szlaban na parkingu podjechał czarny mercedes. Z opuszczonej szyby sprawca oddał serie strzałów w nogi przechodzących obok dwóch braci. Kilka kul trafiło w pobliski samochód.

– Poszukujemy mężczyzny, który strzelał. Poszkodowani są w szpitalu, ich życiu nic nie zagraża. Obaj byli notowani i karani. Przypuszczamy, że są to porachunki między przestępcami – mówi reporterowi Radia Gdańsk podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego elbląskiej policji.

Kwartał ulic Kosynierów gdyńskich, Traugutta i Słonecznej nie należy do bezpiecznych. Kilka lat temu w akcji przeciwko mafii narkotykowej CBŚ śmiertelnie postrzeliła tam jednego dilera.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/strzelanina-na-ul-kosynierow-gdynskich-dwie-osoby-sa-ranne/

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY