Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
20.04.2017 10:10 | rd. | 1 komentarz

Zrujnowany budynek przy ul. Traugutta zostanie wyburzony. Rodzina ma się przeprowadzić do hotelowca

Nic już właściwie nie stoi na przeszkodzie planom wyburzenia starego domu przy ul. Traugutta. Zamieszkująca tam kobieta z dziećmi zawarła porozumienie z Ratuszem i prawdopodobnie w maju przeprowadzi się do hotelowca przy ul. Zw. Jaszczurczego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Ratusz szykuje się do wyburzenia kilku starych budynków w naszym mieście. W większości przypadków zamieszkujące tam osoby otrzymały już nowe lokale. Problem był jednak z budynkiem przy ul. Traugutta 44. Zamieszkująca tak kobieta z trójką dzieci nie chce się wyprowadzić.

- Najnowszy plan rozbiórek budynków gminnych na lata 2017 – 2020 zakłada rozbiórkę 23 obiektów, w których znajdują się łącznie 143 mieszkania i 6 lokali użytkowych. W zdecydowanej większości przyczyną rozbiórki budynku jest zły stan techniczny – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Miasto dokonuje rozbiórek głównie ze względu na zły stan techniczny budynków i nieopłacalność ich remontu. Drugim powodem są planowane inwestycje. Są także przypadki, gdzie budynki należy wyburzyć z powodu intensywnego nasilenia ruchu drogowego w rejonie obiektu. Tak jest na przykład w przypadku pochodzącego z 1935 r. budynku przy ul. Warszawskiej 142A. Obiekt znajduje się tuż przy bardzo ruchliwej drodze nr 22 w sąsiedztwie węzła Elbląg Południe na S7.

Jak udało nam się dowiedzieć, oprócz wspomnianego już obiektu przy ul. Warszawskiej 142A, tegorocznymi priorytetami ratusza będą rozbiórki jeszcze dwóch innych budynków: przy ul. Grunwaldzkiej 1A (rok budowy 1905) oraz Traugutta 44-45 (1910 r.). We wszystkich tych budynkach dobiega końca wykwaterowanie lokatorów (pozostały pojedyncze lokale).

Ostatnia mieszkanka budynku przy ul. Traugutta 44-45 wyprowadzić się jednak nie zamierzała i odrzuciła wszystkie oferowane jej przez Magistrat lokalizacje. Jak mówiła nam w rozmowie, żadne proponowane mieszkanie nie odbiegało standardem od tego, które obecnie zajmuje.

Jednak jak już wcześniej informowaliśmy kobieta w końcu zawarła porozumienie z Urzędem Miejskim w Elblągu.

Jak informował nas Robert Koliński z partii Razem, który wspierał elblążankę w walce o lepsze warunki mieszkaniowe, odbyło się spotkanie pani Kamili z wiceprezydentem miasta Januszem Nowakiem.

- Byłem z p. Kamilą, mieszkanką ruiny przy ul. Traugutta, o czym informowaliśmy i czym zajmowaliśmy się już wcześniej  w UM w Elblągu. Tam spotkaliśmy się z wiceprezydentem Janusz Nowak (SLD), który bardzo konkretnie podszedł do sprawy i w zasadzie załatwił prawie wszystko (oprócz niestety mieszkania z zasobów miejskich od ręki, tłumacząc się obiektywnymi trudnościami), co postulowała p. Kamila – informuje Robert Koliński. – Spotkanie było konstruktywne i owocne. Ostatecznie stanęło na tym, że miasto przygotuje 2-pokojowy lokal dla p. Kamili i jej trójki dzieci w hotelowcu przy ul. Jaszczurczego (ma on zostać wyremontowany do połowy maja) oraz elblążanka dostała solenne przyrzeczenie wiceprezydenta i urzędników wydziałowych, że „mieszkanie z zasobów miejskich, jak tylko miasto będzie miało wolny lokal, otrzyma w pierwszej kolejności”. Teraz pozostaje być dobrej myśli i czekać na spełnienie tych obietnic przez władzę.

Kiedy rozpocznie się wyburzanie budynku przy ul. Traugutta? Tego na razie nie wiadomo.
TOP FAKTY