Akcja policji. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać

38-letni mężczyzna na ul. Malborskiej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać swoim audi 80. Skończyło się na wjechaniu w ślepą uliczkę i zatrzymaniu. Powód ucieczki? Wypity wcześniej alkohol.

Wynik badania 1,5 promila. Oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości mężczyzna usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Policjanci z Elbląga przez minione dwie doby przeprowadzili 107 interwencji, przewieźli do wytrzeźwienia 8 osób, wylegitymowali blisko 300 i zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Z kolei funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 800 badań na trzeźwość wśród kierujących. Zatrzymali przy tym 4 nietrzeźwych kierujących.

Inny kierujący, tym razem 1 maja został zatrzymany przez policjantów około godziny 18.00. Kierujący peugeotem miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

– Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj w miejscowości Wiśniewo. Tam patrol zatrzymał kierującego rolniczym ursusem. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Przewieziono go na badanie krwi. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register