Akcja „Smog”. Policjanci zatrzymywali zbyt kopcące samochody!

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących autami oraz jednego rowerzystę. Zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h oraz dwa dowody rejestracyjne za niespełnianie norm emisji spalin.

Ostatni przykład to efekt policyjnych działań o nazwie „Smog”. Policjanci przy użyciu urządzenia do badania norm emisji spalin podczas kontroli „wyeliminowali” z ruchu dwa pojazdy. Jednym z nich był fiat seicento drugim osobowy ford. W obu przypadkach norma emisji była przekroczona, zatrzymano więc dowody rejestracyjne tych pojazdów.

Wczoraj około godziny 22.00 policyjny patrol zatrzymał do kontroli przy ul. Dębowej 21-letniego mężczyznę, który kierował osobowym peugeotem. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, aż o 50 kilometrów na godzinę. Mężczyźnie na 3 miesiące zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci zatrzymali także innego 21-latka, który jechał ulicą Rawską kierując audi a3. Funkcjonariusze podczas kontroli wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register