Braniewo. Ukrywali się przed policją – nieskutecznie

35-latek oraz 36-latka, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, z komendy policji trafią wprost do aresztów śledczych. Funkcjonariusze zatrzymali ich we wtorek. Kobieta była poszukiwana listem gończym, wobec mężczyzny natomiast sąd wydał polecenie osadzenia w zakładzie karnym.

Codzienna policyjna służba ukierunkowana jest nie tylko na przeprowadzanie interwencji, ale również poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani. Tak było i tym razem.

17.07 po godz. 16:00 kryminalni ustalili, że na terenie Fromborka może przebywać 36-latka, za którą braniewski sąd wydał list gończy. Policyjne przypuszczenia okazały się słuszne i chwilę później zatrzymana została doprowadzona do komendy. Stąd trafi teraz do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższy rok za popełnione oszustwa.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z patrolówki wobec jednego z mężczyzn na terenie Braniewa. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że na początku lipca sąd wydał wobec 35-latka polecenie osadzenia w zakładzie karnym. Teraz pozostanie w więziennej celi przez 8 miesięcy.

KPP Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register