Brawa dla policjantów! Uratowali życie duszącemu się człowiekowi!

Szybka reakcja i znajomość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przyczyniły się do uratowania życia 1człowieka. Dwaj policjanci przyszli z pomocą duszącemu się mężczyźnie, który dostał ataku i stracił przytomność. Funkcjonariusze udrożnili poszkodowanemu drogi oddechowe dzięki czemu przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał świadomość.

Krzyk człowieka potrzebującego pomocy zaalarmował policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy kończyli interwencję na ulicy Królewieckiej w Braniewie. Pomocy wzywał zdezorientowany pracodawca do jednego ze swoich pracowników, który dostał nagle ataku silnych drgawek i zaczął się dusić.

Policjanci szybko podbiegli do mężczyzny i ułożyli go na ziemi. Przytrzymując wraz z dwoma innymi mężczyznami rzucającego się w konwulsjach poszkodowanego unieruchomili mu głowę i natychmiast zaczęli udrażniać drogi oddechowe. Wiedzieli, że liczy się każda sekunda, ponieważ ratowany przez nich człowiek zaczął tracić oddech i sinieć.

Po kilkukrotnym opróżnieniu jamy ustnej z płynów policjantom udało się przywrócić oddech mężczyźnie na tyle, że po przyjeździe karetki wszedł do niej samodzielnie. Funkcjonariusze przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym i powrócili do dalszego pełnienia służby. Ich natychmiastowa i prawidłowa reakcja uratowała mężczyźnie życie.

Interweniujący funkcjonariusze to sierż. szt. Maciej Sorkowicz i post. Marek Horak, policjanci z 6-letnim i rocznym stażem braniewskiej jednostki.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register