„Było bezpiecznie”. Policja podsumowała wakacje

Za nami dwa wakacyjne miesiące. Ze wstępnych policyjnych danych wynika, że na drogach regionu było bezpieczniej niż rok temu.

To było bezpieczne lato – mówią policjanci ruchu drogowego. W porównaniu do ubiegłego roku na drogach Warmii i Mazur doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych, mniej osób zginęło, mniej też zostało rannych. Odnotowano natomiast więcej kolizji drogowych, niż latem 2016 roku.

– O 75 wypadków mniej, ponad 100 mniej rannych, co najważniejsze mniej ofiar śmiertelnych. Spadła także liczba osób decydujących się na jazdę pod wpływem alkoholu. W lipcu i sierpniu ubiegłego roku ujawniliśmy blisko 900 kierujących, którzy byli pod wpływem działania alkoholu, natomiast podczas tych wakacji prawie o sto przypadków mniej – podsumowuje podinsp. Krzysztof Walaszczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. O spokojne i bezpieczne powroty do domu, zadbają policjanci, którzy już dziś rozpoczynają wzmożone działania prewencyjno kontrolne: „ Bezpieczny weekend- ostatni weekend wakacji”

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register