Były prezydent zaginiony i szybko odnaleziony

Można przypuszczać, że elbląska policja potraktowała sprawę zaginięcia byłego prezydenta Elbląga, Henryka Słoniny priorytetowo. Wiele osób wskazywało, że od momentu wyjścia z domu do ogłoszenia policyjnego komunikatu o zaginięciu minęło kilka godzin.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, były prezydent Elbląga – Henryk Słonina cierpi na zaniki pamięci. To mogło powodować, że opuszczenie przez niego domu o godz. 13.00 i nie pojawienie się z powrotem i brak kontaktu spowodował słuszne obawy rodziny.

Niektórzy komentujący elblążanie wskazywali, że w wypadku zaginięcia byłego prezydenta miasta policja zareagowała błyskawicznie, podczas gdy nie zawsze tak się dzieje.

Ja niczego nie neguję. Po prostu dwa razy w swoim krótkim życiu zgłaszałam zaginięcie. Raz dotyczyło dziecka lat 12, drugi 68 lat osoba z rodziny…. Przyjęli zgłoszenie, owszem, ale jakiekolwiek działania podejmują według procedur. Ja rozumiem, że to Henryk Słonina, naprawdę, nie jestem debilem…ale nazwisko robi różnicę…. I mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bezwzględnie, zawsze, niech się odnajdzie zdrowy – pisze jedna z Czytelniczek.

Inni wskazywali, że z reguły policjanci podejmują działania po upływie doby od zgłoszenia zaginięcia dorosłej osoby. Czy tym razem reakcja błyskawiczna służb mundurowych była podyktowana faktem, że dotyczyło to byłego włodarza miasta czy też tym, że zaginiony ma problemy z pamięcią?

Jak się okazuje policjanci nie zignorowali żadnego sygnału w tej sprawie. Kiedy jedna z elblążanek zgłosiła, że byłego prezydenta widziała kilkanaście minut wcześniej na ul. Daszyńskiego natychmiast wysłano tam patrol. Na szczęście sygnał był prawdziwy i Henryk Słonina odnalazł się cały i zdrowy.

Jak poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, policjanci odwołali poszukiwania zaginionego Henryka Słoniny.

– Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów około godz. 22.00, przy ulicy Daszyńskiego w Elblągu. Było to możliwe dzięki informacji od mieszkanki miasta, który widziała zaginionego w tamtym rejonie – podał Sawicki.

Jak wyjaśnił Sawicki, Henryk Słonina został odnaleziony w odległości ok. 3 kilometrów od miejsca swego zamieszkania. Wyszedł z domu wczoraj, ok. godz. 13. i aż do chwili odnalezienia go przez policjantów rodzina nie miała z nim kontaktu. Dlatego zgłosiła zaginięcie na policję.

– To starszy, schorowany człowiek, obecnie trafił pod opiekę rodziny – podała policja.

Henryk Słonina był prezydentem Elbląga w latach 1998-2010 a w latach 1982-1990 oraz 1994-1998 wiceprezydentem Elbląga. Wcześniej pracował w oświacie, był nauczycielem, kierownikiem szkoły i inspektorem oświaty.

Oby elbląska policja za każdym razem reagowała tak szybko i skutecznie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register