Czy but ortopedyczny może zastąpić tradycyjny gips? Sprawdziliśmy!

Noszenie gipsu nie wiąże się z niczym przyjemnym. Wręcz przeciwnie, coraz więcej pacjentów, którym w ramach leczenia złamania założono tradycyjny, ciężki opatrunek, skarży się na różne dolegliwości ze strony kończyny oraz ogólny dyskomfort. Czy współczesna medycyna jest w stanie zaoferować alternatywę dla klasycznego gipsu? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Orteza, czyli but ortopedyczny. Warto wiedzieć, co to takiego

Słysząc o złamanej nodze, od razu wyobrażamy sobie kończynę włożoną w ciężki, biały gips. Przekonanie o tym, że złamania leczy się właśnie takim opatrunkiem, na stałe utrwaliło się w świadomości Polaków. Lekarze rekomendują zakładanie gipsów, gdyż są one refundowane i zapewniają skuteczną stabilizację. Jednak tradycyjny gips nie jest wysoce zaawansowaną technologicznie formą leczenia złamań.

Znacznie bardziej komfortowe i chętniej wybierane okazują się stabilizatory w postaci ortez. Dobrze dopasowany do kontuzji but ortopedyczny zadziała tak samo, jak gips. Co więcej, leczenie to nie wszystko, co może zapewnić orteza. Sztywny but:

  • zapewnia stabilizację stawu – sztywne panele skutecznie unieruchamiają daną okolicę
  • przepuszcza powietrze – oddychający materiał wspomaga proces leczenia
  • jest wygodny – ortezę można idealnie dopasować do kształtu nogi i potrzeb
  • nie wywołuje reakcji alergicznej – but ortopedyczny jest delikatny i bezpieczny dla skóry

W sklepie medycznym MedReha można zamówić ortezy różnego rodzaju, które z powodzeniem zastępują tradycyjne opatrunki gipsowe. W przeciwieństwie do zwykłego gipsu, but ortopedyczny jest higieniczny i się nie kruszy. Ważny jest również fakt, że orteza nie przeszkadza w wykonywaniu badań diagnostycznych. Podczas, gdy nosząc klasyczny gips nie da się wykonać zdjęcia RTG, stabilizator ze sztywnymi panelami można delikatnie zdjąć i przeprowadzić potrzebną diagnostykę.

Stabilizator to ratunek w wielu sytuacjach, nie tylko przy złamaniach

But ortopedyczny wspomaga leczenie urazów kończyn, znacznie skracając czas rekonwalescencji. Nie wszyscy wiedzą, że można go stosować w ramach profilaktyki – na przykład uprawiając sport, podczas którego kończyny są narażone na kontuzje. Ortezy bardzo dobrze sprawdzają się również przy zwichnięciach i skręceniach, kiedy noga wymaga odpowiedniej stabilizacji.

Jeszcze do niedawna unieruchomienie nogi było możliwe wyłącznie przez założenie gipsu. Dziś rynek oferuje wiele więcej i byłoby nierozsądnym, żeby z tego nie korzystać. Jeżeli zdarzy się wypadek i ulegniemy kontuzji, zapytajmy lekarza o możliwość zastąpienia gipsu ortezą. Specjalista pomoże nam wybrać odpowiedni but ortopedyczny, a my unikniemy konieczności noszenia ciężkiego gipsu. Decydując się na wygodniejsze rozwiązanie, warto zajrzeć do sklepu internetowego MedReha i zamówić ortezę, jakiej nam potrzeba.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register