Czy grozi nam paraliż ul. Bema? Radny upomina się o obwodnicę wschodnią

Ulica Bema w Elblągu należy do jednych z najbardziej korkujących się… W ostatnim czasie wielu mieszkańców dopytuje się o jej przepustowość. Ma to związek z zapewnieniem bezpiecznego i szybkiego przejazdu dla służb ratunkowych w tym obszarze.

Dociekliwość mieszkańców spowodowana jest planowanym uruchomieniem strażnicy przy ulicy Łęczyckiej i w niedalekiej perspektywie oddaniem do użytku kolejnych bloków mieszkaniowych w tej okolicy. Elblążanie już sygnalizują, że ten rejon miasta korkuje się zwłaszcza w godzinach szczytu porannego i popołudniowego, a i przejazd w innych porach jest utrudniony.

– Ostatnie publikacje w lokalnych mediach na temat planowanego zakończenia budowy siedziby strażaków przy ulicy Łęczyckiej zaniepokoiły mieszkańców tego rejonu, którzy komunikują problem przepustowości ulicy Bema. Mieszkańcy dopytują w jaki sposób wozy bojowe PSP jadące z pomocą przejadą w krótkim czasie ulicą Bema skoro ta korkuje się już obecnie uniemożliwiając przejazd. Warto dodać, że w tym obszarze powstają kolejne budynki mieszkalne, a więc pojazdów przybędzie na ulicach w tym rejonie – informuje radny Paweł Kowszyński. – Rozwiązaniem docelowym poprawiającym funkcjonowanie ruchu drogowego w tym obszarze miasta z pewnością byłaby Obwodnica Wschodnia, która została zaprojektowana w poprzednich latach.

Jak wskazuje radny, obwodnica wschodnia z pewnością rozładowałaby korkujące się ulice w tym rejonie miasta, a jednocześnie zwiększyłaby atrakcyjność terenów w tym obszarze. Warto dodać, że brakuje dodatkowej alternatywnej arterii drogowej, która pomogłaby rozładować ruch samochodowy w tej części miasta.

– W tej sprawie złożyłem interpelację oraz zadałem pytanie: Jakie rozwiązanie komunikacyjne jest planowane docelowo aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców i możliwość bezzwłocznego poruszania się pojazdów służb ratunkowych w tym rejonie miasta? – dodaje Paweł Kowszyński.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register