Czym możesz sterować poprzez Wi-Fi? Bezprzewodowy inteligentny dom

Popularne sieci 2,4 i 5 GHz stały się standardem zarówno dla przestrzeni publicznej, jak i domowej. Przez Wi-Fi najłatwiej jest podpiąć do internetu laptopa, smartfona, tablet, a nawet telewizor. Jednak dziś te urządzenia to tylko wąski wycinek tego, co można podłączyć i czym da się sterować za pomocą sieci bezprzewodowej.

Najczęściej sterujemy oświetleniem

Pierwszym, naturalnym krokiem na drodze poznawania rozwiązań smart home, jest ich implementacja wśród sprzętów oświetleniowych. Co prawda najczęściej wybieranym krokiem są łatwo konfigurowalne żarówki, ale do sprawy można podejść też bardziej profesjonalnie, a przy okazji taniej. Jak? Wystarczy zamontować w standardowej puszcze przed przełącznikiem specjalny moduł, np. SUPLA ROW-01, produkowany w Polsce przez Zamel.com. Dzięki łączności z siecią Wi-Fi, po takim zabiegu będzie istniała możliwość zdalnego wyłączania światła za pomocą aplikacji.

Nie zapomnij o żelazku, czyli sterowane gniazdka

Tę samą grupę niedrogich i skutecznych odbiorników SUPLA można wykorzystać także przy klasycznym gniazdku prądowym. W ten sposób udaje się nie tylko skontrolować status poza domem, ale i ustalić czasowy harmonogram włączania i wyłączania. Takie rozwiązanie ma wiele oczywistych zalet. 

Okna i bramy

W lepiej wyposażonych domach, z już częściowo wprowadzoną automatyką, również można usprawnić sterowanie określonymi elementami. Należą do nich między innymi zewnętrzne, elektryczne rolety okienne i wszelkiego rodzaju napędy bram. Tutaj również dołożenie niewielkiego urządzenia elektronicznego potrafi zapewnić dostęp do sieci 2,4 GHz, rozsyłanej przez domowy router. Jeśli potraktować takie działanie kompleksowo, to w jednej aplikacji można mieć nawet kilkadziesiąt różnych punktów, którymi da się swobodnie sterować przez internet.

Inteligentne domy rozwijają się coraz bardziej, a wraz z tym postępem polepsza się dostęp do niedrogich i skutecznych odbiorników i nadajników sterujących. Portfolio produktowe SUPLA jest jednym z najlepszych przykładów na to, że nieskomplikowaną instalację można stworzyć bez większego wysiłku

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register