W Elblągu debatowali o przekopie przez Mierzeję. Zobacz materiał filmowy

TVP 3 w ramach programu „Samorządowe Pomorze” zorganizowało w Elblągu debatę na temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Zabrakło jednak w spotkaniu ministra Marka Gróbarczyka, czyli osoby najbardziej kompetentnej w tej chwili do wypowiadania się na temat inwestycji.

Debata odbyła się w 26 lutego br. Elblągu, w programie „Pomorze Samorządowe” nadawanym cyklicznie na antenie TVP Gdańsk. Tematem przewodnim był przekop Mierzei Wiślanej, a w dyskusji wzięli udział: przewodniczący Rady Miejskiej Mare Pruszak, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz, wójt Sztutowa Jakub Farinade, burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat oraz Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Dało się zauważyć, że powstała już samorządowa koalicja – Elbląga, Tolkmicka i Sztutowa, których władze opowiadają się za inwestycją. Tradycyjnie przeciw jest burmistrz Krynicy Morskiej. Sama debata niczego nowego w tym temacie inwestycyjnym nie wniosła. Pozwoliła jednak ponownie wypowiedzieć się znanym politykom samorządowym.

1 komentarz

  • no name Reply

    6 marca 2018 at 19:32

    Banda darmozjadów a ze wybory blisko to i aktywność wzmożona.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register