Dlaczego warto mieć telefon Dual SIM?

Smartfony stały się nierozłączną częścią naszego codziennego życia. Urządzenia te nie tylko zapewniają rozrywkę, ale przydają się także w pracy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi technologicznemu na rynku pojawiają się modele o coraz bardziej zaawansowanych i przydatnych funkcjach, a jedną z nich jest Dual SIM. Jaki telefon Dual SIM wybrać i do czego będzie nam służyć? Jakie są zalety smartfonów dual sim?

·        Telefon – mały, podręczny przyjaciel

·        Czym jest, jak działa oraz jakie ma zalety telefon Dual SIM

·        Jaki telefon Dual SIM wybrać?

·        Rodzaje Dual SIM w smartfonach

·        Po co nam funkcja Dual SIM?

W tekście wyjaśniamy, jak działa funkcja Dual SIM i do czego przydadzą się 2 numery w jednym telefonie.

Telefon – mały, podręczny przyjaciel

Smartfony są urządzeniami, bez których trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie milionów ludzi na całym świecie. Te małe, niepozorne urządzenia zawierają praktycznie każde przydatne udogodnienie, które kiedyś było charakterystyczne dla innych urządzeń. Smartfon pozwala nam wyszukiwać wszelkie istotne informacje w sieci, kupować i płacić on-line, grać w najnowsze gry wideo, oglądać filmy i seriale, notować postępy na siłowni, umawiać się na spotkania z klientami czy nawet komfortowo dojeżdżać w dowolne miejsca z pomocą GPS-u. Mimo małego rozmiaru, telefon jest istnym centrum, które łączy sprawy związane z rozrywką z bardziej zawodowymi zadaniami.

Smartfony dają nam komfort psychiczny, bo zawsze w razie zaistniałej potrzeby możemy z nich zrobić właściwy użytek. Nowoczesne modele posiadają nawet czytnik linii papilarnych.

Czym jest, jak działa oraz jakie ma zalety telefon Dual SIM

Zastanawiasz się czym jest technologia Dual SIM i do czego służy? Oznacza to miejsce na 2 karty SIM oraz możliwość korzystania z 2-óch numerów jednocześnie (wyjątkiem są iphone’y, ponieważ w telefonach firmy Apple jest jedno gniazdo SIM, a funkcję Dual SIM realizuje eSIM – programowalny SIM wbudowany).

Jedną z największych zalet, jakie ma smartfon Dual SIM jest oszczędność, ponieważ zamiast 2-óch aparatów, możemy mieć przy sobie tylko jeden. Nie musimy dzięki temu nosić telefonu prywatnego i telefonu służbowego, bo oba będą tak naprawdę w jednym urządzeniu. Takie rozwiązanie pozwala nam w jednej chwili załatwiać sprawy służbowe, by chwilę potem skontaktować się ze znajomym lub kimś z rodziny. Co ważne, telefon prywatny pozostaje prywatnym i nikomu nie musimy go udostępniać.

Kolejną z zalet telefonów Dual SIM jest możliwość zwiększenia Internetu w telefonie. Nikt przecież nie powiedział, że w drugim slocie koniecznie musimy instalować kartę do dzwonienia; równie dobrze może być z dostępem do sieci. Takie zastosowanie smartfona pozwala nam być praktycznie przez cały miesiąc online i nie będziemy musieli się martwić o dodatkowe koszta z racji używania Internetu.

Jaki telefon Dual SIM wybrać?

Możliwość posiadania dwóch kart sim w jednym smartfonie jest bardzo wygodna. Zastanawiasz się jakie są najlepsze telefony Dual SIM? Czy jest to już standard, a możne nie jest tak łatwo znaleźć dobry smartfon z Dual SIM? Odwiedź https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-czym-sie-charakteryzuje-smartfon-dual-sim-.bhtml i znajdź odpowiedź na te pytania. Przejrzyj też popularne modele, jak również tanie smartfony dual sim. Sprawdź też aktualne rankingi i opinie użytkowników, które będą pomocne w trakcie wybierania odpowiedniego telefonu.

Już nawet tanie smartfony charakteryzują się podstawowymi i niezbędnymi parametrami. Większość modeli posiada dobry wyświetlacz, obudowę w wielu kolorach, możliwość słuchania muzyki i radia, a także aparat o niewielkich możliwościach. Tego typu telefony są głównie przeznaczone do wykonywania połączeń i w tym zastosowaniu sprawdzają się najlepiej. Dobry smartfon Dual Sim kupić można już za około 600 zł.

Rodzaje Dual SIM w smartfonach

W przypadku telefonów Dual SIM są dwie (a były trzy) możliwości. Pierwszą z nich jest aktywny Dual SIM, który możemy spotkać w nowych, droższych modelach smartfonów. Mają 2 anteny do łączności z siecią komórkową, a każda obsługuje oddzielny SIM. Kiedy rozmawiamy z jednego numeru, jesteśmy w stanie zawiesić to połączenie i odebrać połączenie przychodzące na drugi numer. Jest to bardzo szybkie, proste i niezwykle wygodne rozwiązanie.

Druga możliwość, to Stand-by Dual SIM, czyli tryb czuwania (gotowości), który możemy spotkać w tanich telefonach Dual SIM. Jedna antena do obsługi obu kart – na czas połączenia druga karta zostaje dezaktywowana.

Trzecia możliwość, to pasywny Dual SIM, jednak dostępny wyłącznie w starych modelach telefonów; wymagał ręcznego przełączania w ustawieniach.

Po co nam funkcja Dual SIM?

Kiedyś, gdy żyliśmy w erze drogich połączeń między różnymi operatorami oraz drogiego Internetu, zarówno w Polsce, jak i za granicą, opcja korzystania z 2-óch kart jednocześnie była niezwykle przydatnym rozwiązaniem. Z czasem jednak taniejące koszty abonamentów, jak również rozporządzenie dot. roamingu wewnątrz Unii Europejskiej z 2017 r. zmieniły rynek komórkowych połączeń. Mimo tego nadal jest wiele sytuacji, w których funkcja Dual SIM okazuje się bardzo przydatna.

  • Numery służbowy i prywatny w jednej komórce – to najczęstszy sposób korzystania ze smartfona z dwiema kartami SIM;
  • SIM lokalny podczas wyprawy poza Unię Europejską – tę opcję znają doświadczeni podróżnicy! W wielu krajach karty SIM są dostępne „od ręki”, na lotniskach;
  • Dwa numery, dwie umowy – np. jeden numer do połączeń głosowych (abonament), a drugi do Internetu (prepaid).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register