Drewniane domki ogrodowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rozmawiamy dziś na temat drewnianych domków do ogrodu z dyrektorem wiodącej na rynku firmy Eko Architektura – panem Przemysławem Balcewiczem.

Skąd tak duża popularność domków z drewna?

W dobie dużego zanieczyszczenia środowiska coraz większa ilość ludzi poszukuje rozwiązań ekologicznych i zdrowych. Drewno jest materiałem naturalnym, w pełni bio-degradowalnym. Poza tym domki wykonane z drewna mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie:

  • Utrzymują naturalną, optymalną wilgotność powietrza – pochłaniają jej nadmiar z powietrza oraz oddają jeśli zrobi się za sucho.
  • Wydzielają olejki eteryczne pozytywnie wpływające na nasze drogi oddechowe i samopoczucie.
  • Nie wywołują alergii.
  • Są elektrostatyczne więc nie unosi się w nich kurz, co jest dodatkowym plusem dla osób z alergiami.
  • Wpływają kojąco na nasz system nerwowy.

To nie koniec zalet. Drewniane domki ogrodowe są one również ekonomiczne. Po pierwsze nie wymagają użycia dodatkowych materiałów, jak metal czy dodatkowe wykończenia. Po drugie, odpowiednio ocieplony domek jest energooszczędny. Dzięki temu nie ponosimy dużych kosztów ogrzewania.

Dlaczego to właśnie firma Eko Architektura jest pierwszym wyborem dla wielu klientów?

Eko Architektura istnieje na rynku już wiele lat i posiada ogromne doświadczenie w produkcji i montażu takich domków. Używamy przy produkcji nowoczesnych, precyzyjnych maszyn, dzięki czemu oszczędzamy czas, a nasze produkty są w każdym szczególe dopracowane.

Nasza firma kieruje się wymaganiami i potrzebami klientów oraz troszczy się o najwyższą jakość. Dlatego możemy powiedzieć, że u nas standardem jest poziom premium. W każdym z domków montujemy najwyższej klasy drzwi i okna, przy czym okna mają zespolone szyby, co jest wyjątkiem na rynku. Wszystkie materiały, których używamy, również uszczelniające są najlepszej jakości.

Na bieżąco śledzimy cenowe trendy rynkowe, dlatego klienci nie muszą obawiać się wygórowanych cen. Wręcz przeciwnie, oferujemy najlepszą cenę na rynku. A jeśli klient znajdzie gdzieś lepszą, wystarczy, że prześle ją do nas, a my zweryfikujemy kosztorys.

Jak wygląda współpraca z Pańską firmą przy wyborze i zakupie drewnianego domku do ogrodu?

Na naszej stronie można znaleźć bardzo dużo różnorodnych gotowych projektów domków z drewna.  Jednak każdy klient może zamówić indywidualny projekt. Zatrudniamy najlepszych architektów, którzy wspólnie z Państwem stworzą wymarzony domek według dowolnej koncepcji. Wystarczy nawet przynieść odręcznie wykonany rysunek. Możemy również dostosować jeden z gotowych projektów.

Po wybraniu projektu całość jest kosztorysowana i po złożeniu zamówienia przystępujemy do realizacji projektu. Współpracując z naszą firmą klient może być pewien, że całość przebiegnie szybko i sprawnie. W przypadku gotowych projektów termin od momentu otrzymania zaliczki może wynosić nawet jedynie 2 tygodnie. Ostateczny termin zależy oczywiście od poziomu skomplikowania projektu.  Najdłużej trwa produkcja, sam montaż w przypadku niedużego domku to tylko 1 dzień, co może przedłużyć się do 2 tygodni przy największych, 20-metrowych domkach.

Montaż może być wykonany samodzielnie ponieważ dzięki używanej przez nas technologii jest bardzo prosty. Przypomina składanie klocków lego. Nawet jedna lub dwie osoby powinny sobie z tym poradzić. Razem z domkiem dostarczamy zresztą przejrzystą instrukcję. Pamiętajmy tylko, że elementy powinny zostać złożone zaraz po przywiezieniu. Jeśli jest to niemożliwe koniecznie zabezpieczamy je przed deszczem i słońcem oraz silnym wiatrem.

Czy drewniany domek ogrodowy może nam służyć przez długi czas?

Oczywiście. Drewno z drzew iglastych, które wykorzystywane jest w produkcji domków jest bardzo wytrzymałym materiałem więc domkiem będziemy się cieszyli długie lata. Należy tylko pamiętać o podstawowych wymaganiach, których spełnienie gwarantuje nam trwałość. Większość z tych wymagań spełnia już nasza firma w procesie produkcyjnym:

  • Drewno używane do produkcji domku musi być suche. Optymalna wilgotność to 14-18%.
  • Drewno powinno pochodzić z regionów północnych
  • Gotowy domek musi zostać zaimpregnowany i pomalowany
  • Projekt musi być przygotowany w odpowiedni sposób: przede wszystkim każdy element konstrukcji powinien mieć dostęp do powietrza, po drugie wystające elementy muszą być skonstruowane tak, aby nie zbierała się na nich woda.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register